притисни ентер »

Прилепчанец починал откако  со возилото удрил во бетонски столб
Прилепчанец починал откако  со возилото удрил во бетонски столб

Прилепчанец починал откако со возилото удрил во бетонски столб

Вчера во 12.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Беранци, патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник. Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт, а увид бил извршен

Во сообраќајка загина 31-годишен прилепчанец

Во сообраќајка загина 31-годишен прилепчанец

Во СВР Битола вчера во 12:00 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај село Беранци, патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од 31-годишниот Б.Н. од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник, известува МВР. Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од Итната медицинска помош констатирал

Загина прилепчанец, со „корса“ се забил во столб

Загина прилепчанец, со „корса“ се забил во столб

На 03.05.2021 во 12.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Беранци, патничко возило „опел корса”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник. Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од Итната медицинска помош  констатирал смрт, а увид

Прилепчанец загина во сообраќајка кај селото Беранци

Прилепчанец загина во сообраќајка кај селото Беранци

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчера напладне на патот Битола-Прилеп, кај селото Беранци. Од МВР инфрормираат дека автомобил „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од 31-годишниот Б.Н. од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник. Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од Итната медицинска

31-годишен прилепчанец починал откако со возило удрил во бетонски столб

31-годишен прилепчанец починал откако со возило удрил во бетонски столб

Вчера во 12.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Беранци, патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник, информираа од МВР. Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт,

Трагедија на патот Битола-Прилеп: Загина младо момче

Трагедија на патот Битола-Прилеп: Загина младо момче

Млад прилепчанец загина во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 12:00 часот во СВР Битола на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај село Беранци. Како што инфомира МВР, патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник. Возачот починал на местото на незгодата

Трагедија: Прилепчанец починал откако со возилото удрил во бетонски столб

Трагедија: Прилепчанец починал откако со возилото удрил во бетонски столб

Вчера во 12.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Беранци, патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник. Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт, а увид бил извршен

Загина 31-годишен возач од Прилеп, со возилото удрил во бетонски столб

Загина 31-годишен возач од Прилеп, со возилото удрил во бетонски столб

На 03.05.2021 во 12.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Беранци, патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник. Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од Итната медицинска помош  констатирал смрт, а увид

Трагедија на патот Битола-Прилеп, загина возач

Трагедија на патот Битола-Прилеп, загина возач

Трагедија на патот Битола-Прилеп, загина возач Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчера напладне на патот Битола-Прилеп, кај с.Беранци. Од МВР инфрормираат дека автомобил „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник. Возачот починал на местото на

Тешка сообраќајка кај Битола, на лице место загина млад прилепчанец

Тешка сообраќајка кај Битола, на лице место загина млад прилепчанец

Млад прилепчанец го загуби животот во тешка сообраќајка, која се случи вчера околу пладне на магистралниот пат Битола-Прилеп. Како што соопшти МВР, патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(31) од Прилеп, кај с.Беранци удрило во бетонски столб од надвозник. Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од Итната