притисни ентер »

Полициска акција во Грчец и Арачиново неколкумина приведени

Полициска акција во Грчец и Арачиново неколкумина приведени

Во општините Арачиново и Сарај, односно селото Грчец денеска беше спроведена голема полициска акција во која се приведени неколкумина. Во општините Арачиново и Сарај, односно селото Грчец денеска беше спроведена голема полициска акција во која се приведени неколкумина. Кои се причините за акцијата како и детали од неа од МВР најавија подоцна во текот

Полициска акција во Грчец и Арачиново со запленет кокаин

Полициска акција во Грчец и Арачиново со запленет кокаин

Полициска акција во Грчец и Арачиново со запленет кокаин Неофицијално според полициски извори уапсени се неколку лица за неколку кривични дела. Според жителите на овие две скопски села полицијата влегла со десетици полициски возила со специјални единици. Деновиве четири лица заработија кривични пријави  заради пукањето што минатата недела се случи

Полициска акција во Грчец и Арачиново со запленет кокаин – уaпсени неколку лица

Полициска акција во Грчец и Арачиново со запленет кокаин – уaпсени неколку лица

Полициска акција во Грчец и Арачиново со запленет кокаин – уaпсени неколку лица Полициска акција во Грчец и Арачиново со запленет кокаин. Неофицијално според полициски извори уапсени се неколку лица за неколку кривични дела . Според жителите на овие две скопски села полицијата влегла со десетици полициски возила со специјални единици. Деновиве четири

Во полициска акција во Грчец и Арачиново неколкумина приведени

Во полициска акција во Грчец и Арачиново неколкумина приведени

Во општините Арачиново и Сарај, односно селото Грчец денеска беше спроведена голема полициска акција во која се приведени неколкумина, велат полициски извори за Радио Слободна Европа. Кои се причините за акцијата како и детали од неа од МВР најавија подоцна во текот на денот, откако ќе заврши целата акција. Во јавноста оваа полициска акција се поврзува

Полициска акција во Грчец и Арачиново, неколкумина приведени

Полициска акција во Грчец и Арачиново, неколкумина приведени

Полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селата Грчец и Арачиново, приведени се неколку лица, потврдуваат од МВР. Од полицијата не откриваат детали за што се работи, кого апсат и која е целта на акцијата, но неофицијално акцијата е поврзана со пукањето во Александар Палас минатата недела. Од МВР најавија дека со повеќе

ДЕТАЛИ ЗА АКЦИЈАТА: Распишани потерници по КОМАНДАНТИТЕ на “Пилотите од Арачиново“ и “Падобранците од Грчец“

ДЕТАЛИ ЗА АКЦИЈАТА: Распишани потерници по КОМАНДАНТИТЕ на “Пилотите од Арачиново“ и “Падобранците од Грчец“

Голема полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селата Арачиново и Грчец во близина на Сарај, потврдуваат извори за Вечер.мк . На барање на ОЈО и Судот, МВР уште вчера распишале потерница по Орхан Бајрами, а се бара и Шеваљ Муареми, како лидери на нарко-бандата од Грчец. Истовремено, се бара и Фатљум Ајети, син на покојни

Акцијата на МВР поврзана со пукањето во Палас

Акцијата на МВР поврзана со пукањето во Палас

Полициската акција која од утрово се одвива во Грчец , Арачиново и неколку други локации во Скопје е поврзана со пукањето во хотелот Александар Палас, за што веќе е поднесена кривична пријава за четири лица, велат неофицијално извори на Локално. Според неофицијалните информации, полицијата е во потрага по лицата кои пукале, а како што дознаваме, има