притисни ентер »

Голден Стејт нуди нови договори на повредените ѕвезди
Голден Стејт нуди нови договори на повредените ѕвезди

Голден Стејт нуди нови договори на повредените ѕвезди

„Воините“ по поразот од Торонто во финалето на НБА лигата, се подготени да им понудат два максимални договори на повредите ѕвезди, Кевин Дурант и Клеј Томпсон. Крилото на Голден Стејт вориорс, Кевин Дурант во плејофот ја доживеа една од најтешките спортски повреди, на ахиловата тетива, додека Клеј Томпсон во последниот натпревар од финалети ги скина

Томпсон на долга рехабилитација – што сега со неговиот договор во Голден Стејт?

Томпсон на долга рехабилитација – што сега со неговиот договор во Голден Стејт?

Бекот на Голден Стејт, Клеј Томпсон посакуваше ибараше да му дадат максимален договор ова лето, но неговата повреда сега драстично ја менува ситуацијата. Поради повредата на синоќешниот меч против Торонто во големото финале каде загубија од „рептилите“, Клеј се повреди и првите прогнози се максимално црни за него. „ Уште не знам како ќе пристапиме

Вориорси порачуваат: Не се кладете против нас, ова не е крај

Вориорси порачуваат: Не се кладете против нас, ова не е крај

Голден Стејт остана без титула, но не и амбиција. Голден Стејт синоќа доживеа пораз во Торонто и остана без титула во НБА лигата. Вориорси имаа проблеми со повредите во текот на финалната сезија, на крајот беа поразени со 4-2 од Торонто во серијата, но главниот играч, поранешен НБА првак Стеф Кари смета дека ова не е крај на оваа генерација. „Тешко

Лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Клеј Томпсон од Голден Стејт скина лигаменти за време на дуелот бр.6 од финалето на НБА, објави „ЕСПН“. Торонто ги детронира „воините“ и стана шампион за прв пат во својата историја. Дваесет и девет-годишниот бек беше фаулиран во третиот период од шестиот натпревар помеѓу Голден Стејт и Рапторс, по што го повреди коленото. Томпсон, кој ја освои титулата

Нов шок за Голден Стејт: Томпсон има скинати лигаменти!

Нов шок за Голден Стејт: Томпсон има скинати лигаменти!

Клеј Томпсон на последниот меч со Торонто ги скина предните вкрстени лигаменти на коленото и ќе паузира помеѓу шест и девет месеци. Торонто ги детронира „воините“ и стана шампион за прв пат во својата историја. Дваесет и девет-годишниот бек беше фаулиран во третата четвртина од шестиот натпревар помеѓу Голден Стејт и Рапторс, по што го повреди коленото

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Клеј Томпсон од Голден Стејт скина лигаменти за време на дуелот бр.6 од финалето на НБА, објави „ЕСПН“. Торонто ги детронира „воините“ и стана шампион за прв пат во својата историја. Дваесет и девет-годишниот бек беше фаулиран во третиот период од шестиот натпревар помеѓу Голден Стејт и Рапторс, по што го повреди коленото. Томпсон, кој ја освои титулата

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

Клеј Томпсон од Голден Стејт скина лигаменти за време на дуелот шестиот дуел од финалето на НБА, објави „ЕСПН“. Торонто ги детронира „воините“ и стана шампион за прв пат во својата историја. Дваесет и девет-годишниот бек беше фаулиран во третиот период од шестиот натпревар помеѓу Голден Стејт и Рапторс, по што го повреди коленото. Томпсон, кој ја освои

Шок за Голден Стејт и Томпсон: Клеј заработи тешка повреда

Шок за Голден Стејт и Томпсон: Клеј заработи тешка повреда

Голден Стејт Вориорс по три години го загуби трофејот во НБА Лигата откако со 4:2 беше поразен од Торонто во финалната серија. За шокот да биде уште поголем, во претходниот натпревар Голден Стејт го загуби Кевин Дурент кој ќе отсуствува до февруари следната година, а вчера тешка повреда заработи Клеј Томпсон. Еден од најдобрите кошаркари на „воините“

Шок за Вориорс – Томпсон ги скина вкрстените лигаменти

Шок за Вориорс – Томпсон ги скина вкрстените лигаменти

Бекот на Голден стејт Вориорс Клеј Томпсон ги скинал предните вкрстени лигаменти во левото колено, во текот на шестиот меч од финалната серија против Торонто Репторс, потврдил за ЕСПН неговиот менаџер, Грег Лоренс. Според првичните прогнози на Томпсон му претстои пауза до февруари или март наредната година. Репторс со победата 114-110 ја добија серијата

Томпсон скина лигаменти на коленото, па шутираше слободни фрлање и сакаше да продолжи да игра!

Томпсон скина лигаменти на коленото, па шутираше слободни фрлање и сакаше да продолжи да игра!

Нов пех за Голден стејт, Клеј Томпсон на последниот меч со Торонто ги скина предните вкрстени лигаменти на коленото и ќе паузира помеѓу шест и девет месеци. Во финишот од третата четвртина при еден доскок Томпсон ги повреди лигаментите, изгледаше лошо и со помош од своите соиграчи беше испратен во соблекувалната. Но за чудо реши да се врати и да ги