притисни ентер »

Зорица Заева се дотера во креација од Елена Лука
Зорица Заева се дотера во креација од Елена Лука

Зорица Заева се дотера во креација од Елена Лука

Од објавените фотографии на Фејсбук профилот на премиерот, видовме и како се дотерани со сопругата за посетата на Даунинг стрит 10, официјалната резиденција на британскиот премиер Борис Џонсон. Госпоѓа Заева за оваа пригода одбрала сиво палто-фустан со нагласен струк, од креаторката Елена Лука, инаку струмичанка. За пофалба е тоа што Заева носи креации

Елегантна и по протокол – Зорица Заева перфектно стилизирана во дизајн на Елена Лука за официјалната посета на Лондон

Елегантна и по протокол – Зорица Заева перфектно стилизирана во дизајн на Елена Лука за официјалната посета на Лондон

Македонска делегација предводена од премиерот Зоран Заев деновиве е во официјална посета на Лондон, каде централен настан е состанокот на лидерите на НАТО по повод 70 годишнината од постоењето на Алијансата. Во агендата на нашата делегација, беше и синоќешната официјална посета на британскиот премиер Борис Џонсон. „"Downing 10" синоќа беше ширум отворена

Елегантна и по протокол – Зорица Заева перфектно стилизирана во дизајн на Елена Лука за официјалната посета на Лондон

Елегантна и по протокол – Зорица Заева перфектно стилизирана во дизајн на Елена Лука за официјалната посета на Лондон

Македонска делегација предводена од премиерот Зоран Заев деновиве е во официјална посета на Лондон, каде централен настан е состанокот на лидерите на НАТО по повод 70 годишнината од постоењето на Алијансата. Во агендата на нашата делегација, беше и синоќешната официјална посета на британскиот премиер Борис Џонсон. „"Downing 10" синоќа беше ширум отворена