притисни ентер »

Рама објави „селфи“ со Ковачевски: Сè уште го чекаме Годо? Не, навикнати сме на оваа шарада
Рама објави „селфи“ со Ковачевски: Сè уште го чекаме Годо? Не, навикнати сме на оваа шарада

Рама објави „селфи“ со Ковачевски: Сè уште го чекаме Годо? Не, навикнати сме на оваа шарада

Се уште го чекате Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога било посветени сме да ја поттикнеме модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух, напиша на Твитер, албанскиот премиер Еди Рама, објавувајќи фотографија од него и од македонскиот премиер Димитар Ковачевски пред самитот на ЕУ- Западен Балкан

Вархеи: Сите грижи на Бугарија се дел од преговарачкиот процес

Вархеи: Сите грижи на Бугарија се дел од преговарачкиот процес

„ЕУ ги сфаќа сите бугарски грижи многу сериозно и тие сега се дел од преговарачкиот процес. Моментот за одговорни одлуки е сега. Западен Балкан треба да биде дел од нашата Европска унија. Заедно ќе бидеме посилни“, твитна Вархеји. Од Брисел се јави и албанскиот премиер Еди Рама, кој објави селфи со премиерот Димитар Ковачевски. „Сè уште го чекаме Годо

Сите бугарски барања се сега дел од преговарачкиот процес, напиша Вархеи на Твитер

Сите бугарски барања се сега дел од преговарачкиот процес, напиша Вархеи на Твитер

Сега е моментов за одговорни одлуки, Западен Балкан треба да биде дел од нашата Европска унија, напиша утрово на Твитер, еврокомесарот Оливер Вархеји. „Европската Унија многу сериозно ги сфаќа сите бугарски грижи и тие сега се дел од преговарачкиот процес. Сега е моментот за одговорни одлуки. Западниот Балкан треба да биде дел од нашата Европска Унија

Рама со Ковачевски: Се уште го чекате Годо- Не, навикнати сме на оваа шарада

Рама со Ковачевски: Се уште го чекате Годо- Не, навикнати сме на оваа шарада

Се уште го чекате Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога било посветени сме да ја поттикнеме модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух, напиша на Твитер, албанскиот премиер Еди Рама, објавувајќи фотографија од него и од македонскиот премиер Димитар Ковачевски пред самитот на ЕУ- Западен Балкан

Селфи на Рама и Ковачевски:  Сè уште го чекаме Годо?

Селфи на Рама и Ковачевски: Сè уште го чекаме Годо?

Селфи на Рама и Ковачевски: Сè уште го чекаме Годо? М.Д. Пред 3 секунди Рама и Ковачевски во Брисел/Фото: Твитер Албанскиот премиер Еди Рама кој присуствува на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Брисел на Твитер објави „селфи“ со премиерот Димитар Ковачевски и напиша досетлив коментар: Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Сè уште го чекаме Годо

Сите бугарски грижи се сега дел од преговарачкиот процес, напиша Вархеи на Твитер

Сите бугарски грижи се сега дел од преговарачкиот процес, напиша Вархеи на Твитер

Сега е моментов за одговорни одлуки, Западен Балкан треба да биде дел од нашата Европска унија, напиша утрово на Твитер, еврокомесарот Оливер Вархеји. „Европската Унија многу сериозно ги сфаќа сите бугарски грижи и тие сега се дел од преговарачкиот процес. Сега е моментот за одговорни одлуки. Западниот Балкан треба да биде дел од нашата Европска Унија

Рама со Ковачевски од Брисел: Сè уште го чекаме Годо? Не, навикнати сме на оваа шарада

Рама со Ковачевски од Брисел: Сè уште го чекаме Годо? Не, навикнати сме на оваа шарада

Повеќе од кога било сме посветени нашите земји да напредуваат и да го модернизираме регионот, порача албанскиот премиер Албанскиот премиер Еди Рама со „селфи“ со премиерот Димитар Ковачевски се јави од Брисел каде двајцата отпатуваа за да присуствуваат на Самитот на ЕУ. Оттаму Рама порача дека повеќе не го чекаат Годо, бидејќи навикнати се ова. „Сè

Рама објави „селфи“ со Ковачевски: „Се уште го чекаме Годо? Не, навикнати сме на оваа шарада“

Рама објави „селфи“ со Ковачевски: „Се уште го чекаме Годо? Не, навикнати сме на оваа шарада“

Албанскиот премиер Еди Рама објави фотографија со неговиот македонски колега Димитар Ковачевски од Брисел, каде што претстојуваат на Самитот на ЕУ. Ковачевски покрај „селфито“ напиша дека „повеќе не го чекаат Годо“. -Сè уште го чекаме Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога било посветени сме да ја поттикнеме модернизацијата на

Рама и Ковачевски објавија фотографија: Се уште го чекате Годо?

Рама и Ковачевски објавија фотографија: Се уште го чекате Годо?

Се уште го чекате Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога било посветени сме да ја поттикнеме модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух, напиша на Твитер, албанскиот премиер Еди Рама, објавувајќи фотографија од него и од македонскиот премиер Димитар Ковачевски пред самитот на ЕУ- Западен Балкан

Бугарските барања СТАНАА ДЕЛ ОД ПРЕГОВАРАЧКИОТ ПРОЦЕС, потврди Вархеји

Бугарските барања СТАНАА ДЕЛ ОД ПРЕГОВАРАЧКИОТ ПРОЦЕС, потврди Вархеји

Бугарските барања станаа дел од преговарачката рамка, ова на Твитер го потврди  еврокомесарот за проширување на ЕУ, Оливер Вархеји. Вархеји напиша дека ЕУ сериозно ги сфаќа бугарските барања и тие се дел од преговарачкиот процес. „ЕУ многу сериозно ги сфаќа сите бугарски барања и тие сега се дел од преговарачкиот процес. Сега е моментот за одговорни