притисни ентер »

Савевски го објави изборот за контролите со Норвешка
Савевски го објави изборот за контролите со Норвешка

Савевски го објави изборот за контролите со Норвешка

Наближува Европското првенство 2022 чијшто коорганизатор ќе биде Македонија, па селекторот Љубомир Савевски ќе ја тестира формата на ракометните репрезентативки на две пријателски средби со норвешка во Скопје, првата на 29-ти овој месец, втората на први октомври. На собирот за ЕХФ неделата се поканети 19 ракометарки, осум од нив интернационалки. Црвено-жолтиот

Савевски ги одбра ракометарките за двомечот со Норвешка

Савевски ги одбра ракометарките за двомечот со Норвешка

Савевски ги одбра ракометарките за двомечот со Норвешка (ФОТО) Селекторот на македнската женска ракометна репрезентација, Љубомир Савевски го објави списокот со ракометарки за пријателскиот двомеч против Норвешка во Скопје. Пријателските натпревари се играат за време на ЕХФ неделата. Првиот меч ќе биде од затворен тип, тој се игра на 29 септември.

Савевски одбра за тестовите со Норвешка

Савевски одбра за тестовите со Норвешка

Љубомир Савевски, селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, селктираше 19 ракометарки за ЕХФ Неделата во која Македонија ќе одигра два натпревара со Норвешка. Македонија и Норвешка ќе одиграат два контролни натпревари, од кои првиот што ќе се игра на 29 септември ќе биде од затворен тип. Најмоќната репрезентација во последните

Савевски ги одбра ракометарките за двомечот со Норвешка

Савевски ги одбра ракометарките за двомечот со Норвешка

Селекторот на македнската женска ракометна репрезентација, Љубомир Савевски го објави списокот со ракометарки за пријателскиот двомеч против Норвешка во Скопје. Селекторот на македнската женска ракометна репрезентација, Љубомир Савевски го објави списокот со ракометарки за пријателскиот двомеч против Норвешка во Скопје. Пријателските натпревари се

Савевски ги одбра ракометарките за двомечот со Норвешка

Савевски ги одбра ракометарките за двомечот со Норвешка

Селекторот на македнската женска ракометна репрезентација, Љубомир Савевски го објави списокот со ракометарки за пријателскиот двомеч против Норвешка во Скопје. Пријателските натпревари се играат за време на ЕХФ неделата. Првиот меч ќе биде од затворен тип, тој се игра на 29 септември. Вториот дуел е на 1 октомври со публика во салата „Борис Трајковски“,

Савевски го објави списокот на ракометарки за дуелите против Норвешка

Савевски го објави списокот на ракометарки за дуелите против Норвешка

Селекторот на македонската женска ракометна репрезентација, Љубомир Савевски го објави списокот на повикани ракометарки за пријателскиот двомеч со Норвешка во СЦ „Борис Трајковски“ во ЕХФ неделата. Првиот од нив кој ќе биде одигран на 29 септември ќе биде од затворен тим, додека мечот кој ќе биде одигран два дена подоцна (1. октомври) ќе биде слободен

Савевски ги одреди ракометарките кои ќе се соочат со Норвешка

Савевски ги одреди ракометарките кои ќе се соочат со Норвешка

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Љубомир Савевски го објави списокот на повикани ракометарки за пријателскиот двомеч со Норвешка во Скопје. Двата натпревари ќе се одиграат за време на ЕХФ неделата, а првиот, што ќе биде од затворен карактер е закажан за 29 септември. Втората пријателска ќе се одигра на 1.октомври и ќе

Савевски повика 19 ракометарки за двата теста со Норвешка

Савевски повика 19 ракометарки за двата теста со Норвешка

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Љубомир Савевски го објави список на повикани ракометарки за собирот во рамки на претстојната ЕХФ недела во месец септември 2022 година. Македонија ќе одигра два пријателски натпревари против репрезентацијата на Норвешка. Првиот натпревар е од затворен тип и ќе се одигра на 29 септември, а

Савевски објави 19 имиња за двомечот со Норвешка!

Савевски објави 19 имиња за двомечот со Норвешка!

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски го објави список на ракометарки за собир во рамки на претстојната ЕХФ недела во месец септември. Во овој период, „црвено-жолтите“ треба да одиграа два пријателски натпревари против Норвешла. Првиот се игра на 29 овој месец, ќе биде од затворен тип, додека вториот е закажан на 1. октомври