притисни ентер »

Што да направите кога ви се распаѓа животот?
Што да направите кога ви се распаѓа животот?

Што да направите кога ви се распаѓа животот?

Ненадејна болест, предизвици на работното место, тага, финансиски проблеми… Кога станува збор за животот, никој не е имун на неговите удари. Секој се соочил со лоши ситуации, а некои повеќе од другите. Но што всушност треба да направите кога ви изгледа како животот да ви се распаѓа? Без разлика за колку силна личниот се сметате, одвреме-навреме некои

Како да ја искористите моќта на зборовите за да ги исполните сите ваши желби?

Како да ја искористите моќта на зборовите за да ги исполните сите ваши желби?

Обично кажуваме нешта без размислување и најчесто тоа не излегува добро. Зборовите влијаат на нашите животи на начин кој многумина не сакаат да го признаат. Зборовите се состојат од вибрации и звуци, вибрации што го сочинуваат целиот свет. Се разбира, и нашите мисли имаат моќ, но кога им давате глас на мислите нивната моќ се зголемува. Токму поради

50 моќни потсетници од терапевти за личен развој

50 моќни потсетници од терапевти за личен развој

Сите се соочиле со тежок период во некој момент од животот. Во тие периоди може да ви биде навистина тешко да најдете каква било надеж за подобра иднина. Но сè што ви е потребно е друга перспектива. Доколку минувате низ тежок период, овие потсетници од терапевти ќе ви помогнат да го надминете тоа. 1. Замислете си дека стоите на железничка станица а

Дневен хороскоп за 10 јануари

Дневен хороскоп за 10 јануари

Денот ќе биде динамичен и интересен. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп. Овен Понекогаш се зголемуваат тензиите и многу е важно да ги совладате и да гледате за што зборувате. Бидете внимателни, исто така, кога ситуацијата ќе се смири, затоа што може да бидете малку расеани и да пропуштите нешто важно. Ќе биде добро ако можете сами да работите

Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК: Дознајте што ви подготвиле ѕвездите за денес

Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК: Дознајте што ви подготвиле ѕвездите за денес

Овен Денес енергичното ниво ви е стабилно и сте исклучително функционални, но поради желбата да завршите што е можно повеќе работа може да дојде до грешки кои после тешко ќе можете да ги поправите. На крај, ќе се свестите и ќе видите каде сте згрешиле, па поправањето ќе го оставите за утрешниот ден кој е поповолен. Бик Не преценувајте ги можностите

Oдлуки кои што навистина можат да ви го променат животот.

Oдлуки кои што навистина можат да ви го променат животот.

Се разбира дека на почетокот на годината сакате да направите неколку промени. Но многу често целите што си ги поставувате овој период се нереалистични, па на крај сте премногу строги кон себе бидејќи речиси и да не сте исполниле ништо. [6 новогодишни одлуки за вашето ментално здравје] Оваа година новогодишните одлуки нека се однесуваат на вашето ментално