притисни ентер »

Од вкупно 685 заразани со ковид-19 во Скопје, најмногу се од Аеродром
Од вкупно 685 заразани со ковид-19 во Скопје, најмногу се од Аеродром

Од вкупно 685 заразани со ковид-19 во Скопје, најмногу се од Аеродром

Во Скопје, од почетокот на пандемијата со Ковид 19 има регистрирано вкупно 685 заболени од кои во моментот 178 се активни, покажуваат официјалните статистики на министерството за здравство. Како што објавува „Фокус“ од вкупниот број на заразени од ковид 19 во Скопје, дури 390 заболени граѓани се од шест скопски општини и тоа 98 се од Аеродром, 70 од

Нови 23 случаи на КОВИД-19 од 702 теста, почина 47-годишен тетовец

Нови 23 случаи на КОВИД-19 од 702 теста, почина 47-годишен тетовец

Во Градската општа болница „8 Септември“ утрово почина 47-годишен пациент од Тетово со хронични заболувања, примен вчера со симптоми на коронавирус, а потврден позитивен денеска, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Дваесет и три нови позитивни случаи на КОВИД-19 од 702 тестови се регистрирани во изминатите 24 часа. Новозаболените

Вкупно 685 позитивни на Ковид-19 во Скопје | Еве од кои населби се

Вкупно 685 позитивни на Ковид-19 во Скопје | Еве од кои населби се

Од вкупниот број на заразени од Ковид-19 во Скопје, според „Фокус“, дури 390 заболени граѓани се од шест скопски општини и тоа: 98 се од Аеродром , 70 од Карпош, 63 од Чаир, 41 од Сарај, 84 од Гази Баба и 34 од Бутел. Во последните десетина дена, овие скопски општини се најголема мета на вирусот. Само од денешните 23 новозаболени лица 12 се од Скопје

Вкупно 685 позитивни на Ковид-19 во Скопје: Познато од кои населби се новозаразените

Вкупно 685 позитивни на Ковид-19 во Скопје: Познато од кои населби се новозаразените

Од вкупниот број на заразени од Ковид-19 во Скопје, според „Фокус“ , дури 390 заболени граѓани се од шест скопски општини и тоа 98 се од Аеродром, 70 од Карпош, 63 од Чаир, 41 од Сарај, 84 од Гази Баба и 34 од Бутел. Во последните десетина дена, овие скопски општини се најголема мета на вирусот. Само од денешните 23 новозаболени лица 12 се од Скопје

Состојба на нови случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Состојба на нови случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Во изминатите 24 часа направени се 702 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на ковид-19. – Скопје 12 – Куманово 4 – Прилеп 2 – Тетово 4 – Неготино 1 Направените 702 теста. Досега во земјата се направени вкупно 24018 тестирања на ковид -19. Од вкупниот број направени тестови во изминатото деноноќие 365 теста се во рамките на скринингот. Направени

Аерoдром со најмногу заразени од Ковид 19 во Скопје

Аерoдром со најмногу заразени од Ковид 19 во Скопје

Во Скопје, од почетокот на пандемијата со Ковид 19 има регистрирано вкупно 685 заболени од кои во моментот 178 се активни, покажуваат официјалните статистики на министерството за здравство. Според „Фокус“ , од вкупниот број на заразени од Ковид 19 во Скопје, дури 390 заболени граѓани се од шест скопски општини и тоа 98 се од Аеродром, 70 од Карпош,

Регистрирани 23 новозаразени од Ковид-19, во болница починал 47-годишен тетовец

Регистрирани 23 новозаразени од Ковид-19, во болница починал 47-годишен тетовец

Во изминатите 24 часа направени се 702 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на Ковид-19 од кој 12 во Скопје, 4 во Куманово, 2 во Прилеп, 4 во Тетово-4 и еден во Неготино. Како што информираат од Министерството за здравство, во болницата „8 Септември“ утрово починал 47-годишен пациент од Тетово со хронични заболувања, примен вчера со симптоми

23 новозаразени со вирусот, почина 47-годишен тетовчанец

23 новозаразени со вирусот, почина 47-годишен тетовчанец

Нови 23 заразени од корона вирусот се регистрирани по извршени 702 тестирања во изминатово деноноќие, соопшти Министерството за здравство. Од нив во С копје се 12 случаи, во Куманово 4 , Прилеп 2 , Тетово 4 и Неготино 1 . – Во ГОБ „8 септември“ утрово почина 47 годишен пациент од Тетово со хронични заболувања, примен вчера со симптоми на ковид, а потврден

Од вкупно 685 заразени во Скопје, 98 се од Аеродром, 70 од Карпош, 84 од Гази Баба, 63 од Чаир

Од вкупно 685 заразени во Скопје, 98 се од Аеродром, 70 од Карпош, 84 од Гази Баба, 63 од Чаир

Во Скопје, од почетокот на пандемијата со Ковид 19 има регистрирано вкупно 685 заболени од кои во моментот 178 се активни, покажуваат официјалните статистики на министерството за здравство. Сепак, во последните десетина дена, поточно откако букна повторно заразата од корона вирусот неколку скопски општини секојдневно се наоѓаат во извештаите на ресорното

Регистрирани 23 новозаразени од Ковид-19, во болница починал 47-годишен тетовец

Регистрирани 23 новозаразени од Ковид-19, во болница починал 47-годишен тетовец

Во изминатите 24 часа направени се 702 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на Ковид-19 од кој 12 во Скопје, 4 во Куманово, 2 во Прилеп, 4 во Тетово-4 и еден во Неготино. Како што информираат од Министерството за здравство, во болницата „8 Септември“ утрово починал 47-годишен пациент од Тетово со хронични заболувања, примен вчера со симптоми