притисни ентер »

Меркел: Европа мора да се обедини за да им пружи отпор на Кина, Русија и САД
Меркел: Европа мора да се обедини за да им пружи отпор на Кина, Русија и САД

Меркел: Европа мора да се обедини за да им пружи отпор на Кина, Русија и САД

Германската канцеларка во интервјуто ги сподели и своите ставови за брегзитот и климатската криза. Европа мора да се репозиционира за да се спротивстави на предизвиците што ги поставуваат нејзините три големи глобални ривали, Кина, Русија и САД, рече Ангела Меркел пред нејзините последни европски избори како германски канцелар. Соочувајќи се со предизвици