притисни ентер »

Чави во издание кое ретко се гледа: Шутираше топки и удираше со боксови по новиот дебакл
Чави во издание кое ретко се гледа: Шутираше топки и удираше со боксови по новиот дебакл

Чави во издание кое ретко се гледа: Шутираше топки и удираше со боксови по новиот дебакл

Тренерот на Барселона, Чави не го поднесе добро новото реми на неговиот тим кој во 24. коло од шпанското првенство загуби значајни два бодови откако одигра 3-3 против Гранада која се наоѓа во зоната за опстанок. Шпанскиот стратег и покрај тоа што најави заминување на крајот на сезоната сака да се збогува со омилениот клуб на најдобар можен начин па

Видеото на „Мовистар“ открива: Нервозниот Чави удрил бокс во клупата по голот на Гранада

Видеото на „Мовистар“ открива: Нервозниот Чави удрил бокс во клупата по голот на Гранада

Чави Ернандес мораше да гледа како неговиот тим одново не победува на натпревар на кој прв поведе, со тоа што мора да се напомене дека Барселона на крајот се спасуваше од пораз од Гранада. Натпреварот заврши 3:3 и Барса по вторпат оваа сезона не славеше над тимот кој е „давеник“ во шпанското фудбалско првенство, а сето тоа придонело и низа нервозни

ВИДЕО / Нервозниот Чави: Згрешивме премногу работи на овој меч

ВИДЕО / Нервозниот Чави: Згрешивме премногу работи на овој меч

Eкипата на Барселона одигра 3-3 против Гранада, претпоследната екипа на табелата во Примера и однесе само еден бод од мечот од кој ги очекуваше сите три. Барселона пред својата публика двапати мораше да брка негатива, а бодот го обезбеди со голот на Ламин Џамал во 80. минута. Чави на прес-конференцијата изјави дека неговиот тим не покажал доволно,

Чави бесен како никогаш: Камерите ги снимија неговите изливи на гнев на ремито со Гранада

Чави бесен како никогаш: Камерите ги снимија неговите изливи на гнев на ремито со Гранада

Eкипата на Барселона одигра 3-3 против Гранада, претпоследната екипа на табелата во Примера и однесе само еден бод од мечот од кој ги очекуваше сите три. Барселона пред својата публика двапати мораше да брка негатива, а бодот го обезбеди со голот на Ламин Јамал во 80. минута. Чави на прес-конференцијата изјави дека неговиот тим не покажал доволно,

Чави бесен како никогаш, камерите го снимија неговото однесување

Чави бесен како никогаш, камерите го снимија неговото однесување

Барселона направи голем кикс и одигра само 3-3 против претпоследната екипа на табелата, Гранада, на домашен терен. Каталонците сега имаат заостанување од 11 поени зад Реал Мадрид и слободно може да се збогуваат од титулата, ако воопшто и досега имаа шанси за одбрана на трофејот. Тренерот на Барселона, Чави Ернандес, на официјалната прес-конференција

Чави ги губи нервите – шутираше топки и удираше боксови на мечот со Гранада

Чави ги губи нервите – шутираше топки и удираше боксови на мечот со Гранада

Екипата на Барселона синоќа уште еднаш киксна на домашен терен во домашната Ла Лига одигрувајќи нерешено против Гранада (3-3), што предизвика гнев и бес кај навивачите, но и кај тренерот Чави. Стратегот на Каталонците полека ги губи нервите, бидејќи сака на најдобар начин да се збогува со клубот без разлика на најавеното заминување следното лето. Телевизијата

Ваков Чави ретко го гледаме: Беснееше и удираше боксови во столчето 🎥

Ваков Чави ретко го гледаме: Беснееше и удираше боксови во столчето 🎥

Барселона вчера уште еднаш не победи во Ла Лига, каталонскиот гигант одигра само 3:3 во натпреварот против Гранада, а тоа секако донесе незадоволство кај навивачите. Незадоволен очекувано беше и Чави на клупата кој како ретко кога можеше да се види исфрустриран. „Мовистар“ по натпреварот објави видео од моменти на кои се гледа како Чави беснее и удира