притисни ентер »

Новото правило во Ф1 го налути возачот на Ферари: Нема повеќе да ме гледате пред трките
Новото правило во Ф1 го налути возачот на Ферари: Нема повеќе да ме гледате пред трките

Новото правило во Ф1 го налути возачот на Ферари: Нема повеќе да ме гледате пред трките

Досега членовите на Ф1 тимовите, возачите, новинарите и персоналот пред трките и тренинзите имаа право да возат велосипед, скутер или електричен скутер на патеката, но поради новите правила на Формула 1, ова повеќе нема да биде можно. На обиколка на патеката ќе може да се оди, но само пеш. „За да се избегнат какви било недоразбирања во иднина, се забранува

Ред Бул има гејмерски компјутер во форма на Формула 1

Ред Бул има гејмерски компјутер во форма на Формула 1

Ред Бул нуди систем за игри во форма на својот успешен болид „RB18“, кој победи на 17 трки (од 22) во Формула 1 минатата сезона. Ред Бул не откри какви компоненти ќе има оваа „конфигурација“, но затоа ја откри цената. Ќе има два модели: „Race Edition“ за 85 илјади евра и „Championship Edition“ за 112 илјади евра. F1 Authentics and @redbullracing just

Потпишан нов договор: ГН на Австрија останува дел од Formula 1 календарот до 2027 година

Потпишан нов договор: ГН на Австрија останува дел од Formula 1 календарот до 2027 година

Големата награда на Австрија првпат во рамките на Светскиот шампионат во Formula 1 се појави во 1964 година, со трка одржана во Зелтвег. Следното издание се одржало во 1970 година на патеката Österreichring (денешен Red Bull Ring) по што останува како локација континуирано до 1987 година. Трки во Formula 1 во Австрија се одржувале и од 1997 до 2003

Австрија останува на календарот

Австрија останува на календарот

Големата награда на Австрија ќе остане на календарот до 2027 година, соопштија од Формула 1. Австријците потпишаа нов четиригодишен договор со челниците на „најбрзиот циркус во светот“. Големата награда на Австрија се наоѓа на календарот на Формула 1 од 2014 година, а минатата година над три милиони луѓе го посетија „Ред Бул Ринг“ за време на тркачкиот