притисни ентер »

Минхен во „црвено-жолто“: Македонско ракометно лудило
Минхен во „црвено-жолто“: Македонско ракометно лудило

Минхен во „црвено-жолто“: Македонско ракометно лудило

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Македонското навивачко лудило го обзема Минхен. „Фалангата“ се собира пред салата и веќе се загреа за првата пресметка на Кире Лазаров и соиграчите против селекцијата на Јапонија, од 15.30 часот. Денес почнува Светското ракометно првенство коешто оваа година се одржува во „најракометните“ земји во светот – Германија

Почнува „ракометната еуфорија“ - Светското ракометно првенство 2019

Почнува „ракометната еуфорија“ - Светското ракометно првенство 2019

Денес почнува Светското ракометно првенство коешто оваа година се одржува во „најракометните“ земји во светот - Германија и Данска.Повторно нѐ фаќа еуфорија, се подгреваат очекувањата, се предвидува, се прават комбинаторики... Влегуваме во „ракометна треска“ која барем за момент ни го одвлекува вниманието од секојдневието, и нѐ прави горди што нашата

Почнува еуфоријата: Снежна поддршка за ракометарите

Почнува еуфоријата: Снежна поддршка за ракометарите

Почнува еуфоријата во очекување на стартот на настапите на ракометната репрезентација на Македонија на Светското првенство во Германија. Македонските фанови кои се во Минхен веќе се загреваат во очекување на дуелот со Јапонија кој стартува од 15:30 часот, но очигледно повеќе од загреани се и сите искрени македонски навивачи во земјава и ширум Европа…

Почнува „ракометната еуфорија“ - Светското ракометно првенство 2019

Почнува „ракометната еуфорија“ - Светското ракометно првенство 2019

Денес почнува Светското ракометно првенство коешто оваа година се одржува во „најракометните“ земји во светот - Германија и Данска. Повторно нѐ фаќа еуфорија, се подгреваат очекувањата, се предвидува, се прават комбинаторики... Влегуваме во „ракометна треска“ која барем за момент ни го одвлекува вниманието од секојдневието, и нѐ прави горди што нашата

Почнува „ракометната еуфорија“ - Да навиваме за Македонија!

Почнува „ракометната еуфорија“ - Да навиваме за Македонија!

Денес почнува Светското ракометно првенство коешто оваа година се одржува во „најракометните“ земји во светот - Германија и Данска. Повторно нѐ фаќа еуфорија, се подгреваат очекувањата, се предвидува, се прават комбинаторики... Влегуваме во „ракометна треска“ која барем за момент ни го одвлекува вниманието од секојдневието, и нѐ прави горди што нашата

Почнува „ракометната еуфорија“ – Светското ракометно првенство 2019-Да навиваме за Македонија!

Почнува „ракометната еуфорија“ – Светското ракометно првенство 2019-Да навиваме за Македонија!

Денес почнува Светското ракометно првенство коешто оваа година се одржува во „најракометните“ земји во светот – Германија и Данска. Повторно нѐ фаќа еуфорија, се подгреваат очекувањата, се предвидува, се прават комбинаторики… Влегуваме во „ракометна треска“ која барем за момент ни го одвлекува вниманието од секојдневието, и нѐ прави горди што нашата

Битолчани веќе се „чекираа“ на пат да ги бодрат ракометарите

Битолчани веќе се „чекираа“ на пат да ги бодрат ракометарите

Како и секоја година, битолчани се едни од најверните поддржувачи на македонскиот спорт. Така и оваа година поддршка ќе им дадат на македонските момци кои ќе се борат на Светското првенство во ракомет.

Битолските навивачи заминаа за поддршка на нашата репрезентација за Светското првенство во ракомет!

Битолските навивачи заминаа за поддршка на нашата репрезентација за Светското првенство во ракомет!

На секое европско и светско првенство во ракомет нашите битолски навивачи се едни од најредовните, најбројните и најгласните. Верни на својата репрезентација и покрај екстремните временски услови, сепак тргнаа да ја бодрат ракоментната репрезентација на за Светското првенство кое ќе се одржи во Германија и Данска. Од нас да ги поздравиме и да им посакаме

Така е кај Хрватите: „Немаат состав за медал, нема еуфорија“

Така е кај Хрватите: „Немаат состав за медал, нема еуфорија“

Хрватската репрезентација еден од главните фаворити во нашата група за пласман во следната рунда на Светското првенство не е во преден план во својата земја, како што тоа беше лани на ЕП.... Во Хрватска нема еуфорија за Светското првенство кое за два дена стартува во Данска и Германија. Ниту во медиумите, ниту пак кај фановите на ракометот во оваа