притисни ентер »

Скандал: Бивш ватерполист навредувал свештеник и уринирал во црква!
Скандал: Бивш ватерполист навредувал свештеник и уринирал во црква!

Скандал: Бивш ватерполист навредувал свештеник и уринирал во црква!

Данило Аџиќ, поранешниот ватерполист на Црвена Звезда и Партизан, бил главен актер во големиот скандал кој се случил во ноќта меѓу недела и понеделник во Котор, Црна Гора. Познатиот црногорски ватерполист уринирал по вратите на црквата Свети Никола во Котор, а во негово друштво биле и поранешниот фудбалер Милош Баничевиќ и каратистот Даниел Кривокапиќ