притисни ентер »

Во салонот на Мак Аутостар пристигна супер-луксузниот Mercedes-Maybach S580!

Во салонот на Мак Аутостар пристигна супер-луксузниот Mercedes-Maybach S580!

Големиот супер-луксузен седан на Mercedes-Maybach веќе е изложен во салонот на Мак Аутостар. Големиот супер-луксузен седан со ознаката S580 4Matic користи 4-литарски твин-турбо V8 кој испорачува 500 коњски сили и има лајт-хибриден систем кој испорачува дополнителни 20-тина коњи. Mercedes-Maybach S-Class има меѓуоскино растојание кое подолго за цели