притисни ентер »

Ненад Димитријевиќ ќе биде дел од олстар-мечот во ВТБ лигата
Ненад Димитријевиќ ќе биде дел од олстар-мечот во ВТБ лигата

Ненад Димитријевиќ ќе биде дел од олстар-мечот во ВТБ лигата

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Ненад Димитријевиќ, ќе биде дел од олстар-натпреварот во ВТБ лигата. Кошаркарот на Уникс Казан, игра одлично оваа сезона и заслужено доби место во одбраното друштво. На овој спектакл ќе има место и за тренерот на ЦСКА Москва, македонскиот стратег Емил Рајковиќ. Мечот ќе се одржи на 16 февруари, а кошаркарите

Ненад Димитријевиќ ќе биде дел од олстар-мечот во ВТБ лигата

Ненад Димитријевиќ ќе биде дел од олстар-мечот во ВТБ лигата

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Ненад Димитријевиќ, ќе биде дел од олстар-натпреварот во ВТБ лигата. Кошаркарот на Уникс Казан, игра одлично оваа сезона и заслужено доби место во одбраното друштво. Добивај вести на вибер На овој спектакл ќе има место и за тренерот на ЦСКА Москва, македонскиот стратег Емил Рајковиќ. Мечот ќе се одржи на 16

Ненад Димитријевиќ ќе игра на „ол-старот“ во ВТБ-лигата

Ненад Димитријевиќ ќе игра на „ол-старот“ во ВТБ-лигата

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ доби големо признание за настапите во Русија и ќе биде дел од „ол-старот“ во тамошната ВТБ-лига. Плејмејкерот имаше одлични партии за Уникс Казан и ќе биде еден од 24-те кошаркари кои ќе играат на настанот. Димитријевиќ е дел од „Њу Скул“ екипата каде играат новајлиите, заедно со српскиот кошаркар Никола

Ненад Димитријевиќ ќе биде дел од олстар-мечот во ВТБ лигата

Ненад Димитријевиќ ќе биде дел од олстар-мечот во ВТБ лигата

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Ненад Димитријевиќ, ќе биде дел од олстар-натпреварот во ВТБ лигата. Кошаркарот на Уникс Казан, игра одлично оваа сезона и заслужено доби место во одбраното друштво. На овој спектакл ќе има место и за тренерот на ЦСКА Москва, македонскиот стратег Емил Рајковиќ. Мечот ќе се одржи на 16 февруари, а кошаркарите

Чест и привилегија: Димитријевиќ доби повик на олстар мечот во ВТБ-лигата

Чест и привилегија: Димитријевиќ доби повик на олстар мечот во ВТБ-лигата

Најдобриот македонски кошаркар, Ненад Димитријевиќ, ќе биде дел од олстар натпреварот во ВТБ-лигата по одличните настапи што ги има во дресот на Уникс. Мечот е закажан за 16 февруари, а Димитријевиќ ќе биде еден од лидерите на тимот на „новата школа“, што за ривал ќе ја има „старата школа“ предводена од Швед, Ертел и останатите поискусни ѕвезди во

Голема чест за репрезентативецот: Димитријевиќ на Ол стар натпреварот од ВТБ лигата!

Голема чест за репрезентативецот: Димитријевиќ на Ол стар натпреварот од ВТБ лигата!

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ ја доби довербата од навивачите и медиумите и ќе биде еден од 24. кошаркари кои ќе настапат на претстојниот Ол стар натпревар од ВТБ лигата. Спектаклот е закажан за 16 февруари, а кошаркарите се поделени на New school и Old School. Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК .

Нено е дел од Ол стар натпреварот од ВТБ лигата!

Нено е дел од Ол стар натпреварот од ВТБ лигата!

Македонскиот кошаркарски интернационалец и репрезентативец, Ненад Димитријевиќ е дел од одбраното друштво во ВТБ рускиот шампионат кое ќе учевстува на Ол стар натпреварот. Во својата прва сезона во дрест на Уникс Казан, Димитријевиќ покажа и тоа како завидно ниво на форма, и капацитет, па учевството на овој Ол стар дуел воопшто не треба да изненади