притисни ентер »

Седма титула на МЗТ Скопје
Седма титула на МЗТ Скопје

Седма титула на МЗТ Скопје

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром по седми пат се шампиони на Македонија, откако вечерва, трет пат по ред, го совладаа Работнички (85-78) за чисти 3-0 во големото плејоф-финале. Титулата по две години се враќа кај МЗТ, како заокружување на напорнате сезона, во која екипата одигра повеќе од 70 натпревар. Клучниот триумф го оствари малку потешко од

МЗТ Скопје по седми пат шампион на Македонија

МЗТ Скопје по седми пат шампион на Македонија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром по седми пат се шампиони на Македонија, откако вечерва, трет пат по ред, го совладаа Работнички (85-78) за чисти 3-0 во големото плејоф-финале. Титулата по 750 дена се враќа во витрините на МЗТ, како круна на исклучително напорна сезона, во која екипата одигра повеќе од 70 натпревар. Клучниот триумф го оствари малку

АНАЛИЗА – БОРИС НЕШОВИЌ: МЗТ заслужи титула, Работнички го чека ремонт!

АНАЛИЗА – БОРИС НЕШОВИЌ: МЗТ заслужи титула, Работнички го чека ремонт!

КФСМ Сезоната во македонската кошарка официјално заврши со финалната серија од домашниот плеј-оф. МЗТ Скопје по седми пат триумфираше во првенството, совладувајќи го Работнички со 3:0. Еден од оние кои во својата играчка кариера бил член на двата македонски гиганти Борис Нешовиќ за basketball.mk го анализира финалето и прогнозира што ги очекува во

Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци! Koшаркарите на МЗТ Скопје вчера станаа шампиони на Македонија откако во третиот финален натпревар го победија Работнички со 85:78. До седмата титула која е освоена во последните осум години МЗТ дојде со победа од 3:0 во финалната серија над „вечниот ривал“. За МВП во финалната серија

МЗТ Скопје по седми пат стана шампион на Македонија

МЗТ Скопје по седми пат стана шампион на Македонија

Со резулат (3:0) во финалната серија, кoшаркарите на МЗТ Скопје вчера станаа шампиони на Македонија откако во третиот финален натпревар го победија Работнички со 85:78. До седмата титула која е освоена во последните осум години МЗТ дојде преку елиминација на КК Гостивар во полуфиналето и елиминација на Работнички во финалето. Во регуларниот дел од

МЗТ ја освои титула во кошаркарското првенство по чисти 3-0 против Работнички

МЗТ ја освои титула во кошаркарското првенство по чисти 3-0 против Работнички

МЗТ Скопје Аеродром вечерва го совлада Работнички со 85-78 (46-54) и по 3-0 во победи во финалната плејоф серија ја освои титулата во домашното кошаркарско првенство. За „металците“ ова е седма титула во историјата, откако претходните шест ги освои во периодот меѓу 2012 и 2017 година. Иако на полувреме губеа со осум разлика, избраниците на Ѓорѓи Кочов

МЗТ по седми пат стана шампион на Македонија

МЗТ по седми пат стана шампион на Македонија

Koшаркарите на МЗТ Скопје вчера станаа шампиони на Македонија откако во третиот финален натпревар го победија Работнички со 85:78. До седмата титула која е освоена во последните осум години МЗТ дојде со победа од 3:0 во финалната серија над „вечниот ривал“. За МВП во финалната серија беше прогласен Дамјан Стојановски. Најефикасни во победничкиот тим

МЗТ ја освои титула во кошаркарското првенство по чисти 3-0 против Работнички

МЗТ ја освои титула во кошаркарското првенство по чисти 3-0 против Работнички

Скопје, 13 јуни 2019 (МИА) – МЗТ Скопје Аеродром вечерва го совлада Работнички со 85-78 (46-54) и по 3-0 во победи во финалната плејоф серија ја освои титулата во домашното кошаркарско првенство. За „металците“ ова е седма титула во историјата, откако претходните шест ги освои во периодот меѓу 2012 и 2017 година. Иако на полувреме губеа со осум разлика,

МЗТ ја освои титула во кошаркарското првенство по чисти 3-0 против Работнички

МЗТ ја освои титула во кошаркарското првенство по чисти 3-0 против Работнички

МЗТ Скопје Аеродром вечерва го совлада Работнички со 85-78 (46-54) и по 3-0 во победи во финалната плејоф серија ја освои титулата во домашното кошаркарско првенство. За „металците“ ова е седма титула во историјата, откако претходните шест ги освои во периодот меѓу 2012 и 2017 година. Иако на полувреме губеа со осум разлика, избраниците на Ѓорѓи Кочов