притисни ентер »

Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат
Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат

Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат

Четврти ден по ред грчките пожарникари се обидуваат да го изгаснат огнот на островот Евија. Грчкиот дневен весник „Катимерини“ објави дека се истражува дали пожарот на Евија е подметнат. Пожарникарите откриле предмети што се користат за палење на оган. Додека грчката телевизија Скај објави дека се испитуваат доказите бидејќи пожарот почнал на три различни

Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат

Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат

Четврти ден по ред грчките пожарникари се обидуваат да го изгаснат огнот на островот Евија. Грчкиот дневен весник „Катимерини” објави дека се истражува дали пожарот на Евија е подметнат. Пожарникарите откриле предмети што се користат за палење на оган. Додека грчката телевизија Скај објави дека се испитуваат доказите бидејќи пожарот почнал на три различни

Грција се сомнева дека пожарот на островот Евија е подметнат

Грција се сомнева дека пожарот на островот Евија е подметнат

Напорите за гаснење на големиот шумски пожар во природен резерват на грчкиот остров Евија продолжуваат и денес, четврти ден по ред, при што надлежните органи се сомневаат дека пожарот може да бил и подметнат, пишува „Катимерини“. Вработени во специјалниот отдел за пожари од грчката противпожарна служба откриле предмети кои се лесно запаливи и кои се

Пожарот на Евија можеби е подметнат?

Пожарот на Евија можеби е подметнат?

Четврти ден по ред грчките пожарникари се обидуваат да го изгаснат огнот на островот Евија.Грчкиот дневен весник „Катимерини“ објави дека се истражува дали пожарот на Евија е подметнат. Пожарникарите откриле предмети што се користат за палење на оган. Додека грчката телевизија Скај објави дека се испитуваат доказите бидејќи пожарот почнал на три различни

Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат- земени изјави од 25 очевидци

Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат- земени изјави од 25 очевидци

Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат- земени изјави од 25 очевидци Четврти ден по ред грчките пожарникари се обидуваат да го изгаснат огнот на островот Евија. Грчкиот дневен весник „Катимерини“ објави дека се истражува дали пожарот на Евија е подметнат. Пожарникарите откриле предмети што се користат за палење на оган. Додека грчката телевизија

Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат

Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат

Четврти ден по ред грчките пожарникари се обидуваат да го изгаснат огнот на островот Евија. Грчкиот дневен весник „Катимерини“ објави дека се истражува дали пожарот на Евија е подметнат. Пожарникарите откриле предмети што се користат за палење на оган. Додека грчката телевизија Скај објави дека се испитуваат доказите бидејќи пожарот почнал на три различни

ВИДЕО од пожарот на Закинтос

ВИДЕО од пожарот на Закинтос

Голем пожар изби вчера на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селоо Килиоменос и Агалас. Пожарот избил во околу 14 часот по локално време. Во гаснењето на пожарот учествувале 20 пожарникари со седум машини за гаснење пожар, а се очекува на помош да стигнат и авиони. Како што е наведено, во гаснењето помага и локалното население и засега нема опасност

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето на огнот учествуваат 20 пожарникари со седум противпожарни возила, а се очекува да помогнат и авионите. Во гаснењето на пожарот помага и локалното население и засега нема опасност

Грција се бори со шумските пожари, гори на неколку острови

Грција се бори со шумските пожари, гори на неколку острови

Грчките власти испратија засилувања на пожарникарите кои се борат со голем шумски пожар во природен резерват на островот Евија, додека канадери се обидуваат да ги изгаснат пламените во тешко достапен кањон. На третиот ден од пожарот, 12 канадери, меѓу кои и два испратени од Италија и еден од Шпанија, како и 11 хеликоптери продолжија со летови за гаснење