притисни ентер »

Халанд испорача покер голови во мрежата на Херта
Халанд испорача покер голови во мрежата на Херта

Халанд испорача покер голови во мрежата на Херта

Ерлин Халанд, во сабота, ја доби престижната награда „Голден Бој“, па самиот се почести со четири гола против Херта во Берлин. Дортмунд славеа во Берлин со 5:2, а Халанд постигна голови во 47, 49, 52 и 79 минута. Уште еден гол за „милионерите“ постигна Рафаел Гереиро. Со оваа победа Дортмунд се искачија на второто место на табелата со 18 поени, лидер

Халанд испорача покер голови во мрежата на Херта

Халанд испорача покер голови во мрежата на Херта

Ерлин Халанд, во сабота, ја доби престижната награда „Голден Бој“, па самиот се почести со четири гола против Херта во Берлин. Дортмунд славеа во Берлин со 5:2, а Халанд постигна голови во 47, 49, 52 и 79 минута. Уште еден гол за „милионерите“ постигна Рафаел Гереиро. Со оваа победа Дортмунд се искачија на второто место на табелата со 18 поени, лидер

Гол-шоу на Халанд за „петарда“ на Дортмунд во Берлин

Гол-шоу на Халанд за „петарда“ на Дортмунд во Берлин

Фудбалерите на Борусија Дортмунд со фуриозно второ полувреме дојдоа до посакуваниот резултат на вечерашното гостување во Берлин кај Херта во Бундеслигата. „Милионерите“ влегоа во вторите 45 минути со негатива од 1-0, меѓутоа таа предност на домаќините остварена со погодокот на Куња како да им даде дополнителна енергија, мотивација за да го оправдаат

„Златното момче“ Халанд со четири гола ја оправда наградата за најдобар млад фудбалер

„Златното момче“ Халанд со четири гола ја оправда наградата за најдобар млад фудбалер

Норовежанецот Ерлинг Халанд одигра маестрален натпреавр во дресот на германскиот фудбалски бундеслигаш Борусија Дортмунд, откако утрово ја доби престижната награда за најдобар млад фудбалер во 2020  – „Златно момче“. Халанд признанието кое го освои го потврди со четири постигнати гола, кои на „милионерите“ им донесоа победа од 2-5 на гостувањето кај

Халанд со „покер голови“ ја уништи Херта

Халанд со „покер голови“ ја уништи Херта

Борусија (Д) опасно му се приближи на Баерн (М) на врвот на табелата во Бундеслигата, откако „милионерите“ славеа на гостувањето во Берлин против Херта со 5:2 и го искористија ремито на шампионот денеска против Вердер за да се приближат на само бод до европскиот шампион. феноменална вечер во Берлин имаше „најдобриот млад играч за 2020 година“, Ерлинг

Халанд не е нормален, на Херта и даде 4 гола за половина час!

Халанд не е нормален, на Херта и даде 4 гола за половина час!

Ерлинг Халанд уште еднаш покажа дека е вонсериски талент, напаѓачот на Борусија Дортмунд вечерва четири пати ја тресеше мрежата на Херта во период од 32 минути. Норвежанецот важи за еден од најперспективните фудбалери и денеска беше прогласен за „Златно момче“. Дека се работи за вонсериски талент, Ерлинг Халанд покажа против Херта и даде четири гола

Халанд е чудо – постигна четири гола за едно полувреме

Халанд е чудо – постигна четири гола за едно полувреме

Борусија Дортмунд го искористи киксот на Баерн за да му се доближи на само еден бод, откако славеше на гостувањето кај Херта со 5-2. Тимот од Берлин водеше со 1-0 по првото полувреме, но во продолжение на сцена стапи најдобриот млад фудбалер во светот Ерлинг Халанд. Прво постигна хет-трик за 15 минути, а откако погодија Гереиро за Борусија и Куња за

Чудо од дете: Халанд е машина - со четири гола ја потопи Херта!

Чудо од дете: Халанд е машина - со четири гола ја потопи Херта!

Борусија Дортмунд славеше со 5-2 против Херта во осмото коло од германската Бундеслига, а дури четири погодоци беа дело на неверојатниот Ерлинг Халанд. Херта имаше водство со голот во 33. минута (1-0), но потоа на сцена настапи Халанд, кој за две минути постигна два гола и направи целосен пресврт (2-1). Сепак, норвешкото чудо од дете тука не запре,

Халанд со меч за историја, даде четири гола за само 32 минути

Халанд со меч за историја, даде четири гола за само 32 минути

Утрово беше прогласен за Златно момче на Европа, вечерва блесна во најсјајно издание Најголемата надеж во светскиот фудбал, Ерлинг Браут Халанд уште еднаш го потврди својот вонсериски талент и квалитет. Тинејџерот кој денеска ја доби наградата „Златно момче на Европа“, како најдобра фудбалска надеж на континентот, вечерва блесна во дресот на Борусија