притисни ентер »

Заев негира дека со Груевски и Ахмети тајно се состанувале за измените во КЗ, Груевски вели немало тајни средби на кои тој учествувал
Заев негира дека со Груевски и Ахмети тајно се состанувале за измените во КЗ, Груевски вели немало тајни средби на кои тој учествувал

Заев негира дека со Груевски и Ахмети тајно се состанувале за измените во КЗ, Груевски вели немало тајни средби на кои тој учествувал

Изјавата на Заев следува откако претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во интервју за ТВ 21 кажа дека изминативе неколку години имало неколку тајни средби во врска со измените на Кривичниот законик, со кои, меѓу другото, се намалуваат казните за злоупотреба на службената положба Наводите за тајни средби во врска со измените

Заев и Груевски негираат, немало никакви тајни средби за КЗ

Заев и Груевски негираат, немало никакви тајни средби за КЗ

Заев и Груевски негираат, немало никакви тајни средби за КЗ М.Р.П. Пред 3 минути Поранешниот премиер кој е во бегство во Будимпешта, Никола Груевски тврди дека немало никакви тајни средби со лидерот на ДУИ Али Ахмети и неговиот наследник, Зоран Заев на кои се разговарало за измени во Кривичниот закон. Вечерва и Заев негира дека таква средба се случила

СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Не е точно дека сум имал тајни средби со Ахмети и Груевски за Кривичниот законик

СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Не е точно дека сум имал тајни средби со Ахмети и Груевски за Кривичниот законик

Добивај вести на Viber Не точно дека сум имал тајни средби со Али Ахмети и Никола Груевски за Кривичниот законик, рече синоќа за ТВ 24 поранешниот премиер Зоран Заев, откако неговиот поранешен коалициски партнер  Али Ахмети, истакна дека на тајни средби се догаварале контроверзните измени на Кривичен со кои паѓаат во вода делата за кои се гонат функционери

ЗАЕВ: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

ЗАЕВ: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

Не точно дека сум имал тајни средби со Али Ахмети и Никола Груевски за кривичниот законик, вели вечерва за ТВ 24 поранешниот премиер Зоран Заев по изјавата на неговиот екс коалициски партнер Ахмети дека на тајни средби се догаварале контроверзните измени на КЗ со кои паѓаат во вода делата за кои се гонат функционери. Ахмети во интервју за ТВ 21 кажа

ЗАЕВ: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

ЗАЕВ: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

Не точно дека сум имал тајни средби со Али Ахмети и Никола Груевски за кривичниот законик, вели вечерва за ТВ 24 поранешниот премиер Зоран Заев по изјавата на неговиот екс коалициски партнер Ахмети дека на тајни средби се догаварале контроверзните измени на КЗ со кои паѓаат во вода делата за кои се гонат функционери. Не точно дека сум имал тајни средби

Заев: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети

Заев: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети

Не e точно дека сум имал тајни средби со Али Ахмети и со Никола Груевски за Кривичниот законик, вели вечерва за ТВ 24 поранешниот премиер Зоран Заев по изјавата на неговиот екс коалициски партнер Ахмети дека на тајни средби се договарале контроверзните измени  со кои паѓаат во вода делата за кои се гонат функционери. -Нее  точно дека сум имал тајни

Заев вели дека Ахмети не ја зборува вистината,  немал тајни средби за Кривичниот законик

Заев вели дека Ахмети не ја зборува вистината, немал тајни средби за Кривичниот законик

Не точно дека сум имал тајни средби со Али Ахмети и Никола Груевски за Кривичниот законик. Изјавата на Ахмети не е вистина, изјави Зоран Заев, поранешниот премиер за ТВ 24 по изјавата на Али Ахмети, лидерот на ДУИ дека на тајни средби се догаварале контроверзните измени на КЗ со кои паѓаат во вода делата за кои се гонат функционери. Ахмети во интервју

Ахмети  убеден дека ќе има уставни измени – ВМРО-ДПМНЕ спротивно од тоа

Ахмети убеден дека ќе има уставни измени – ВМРО-ДПМНЕ спротивно од тоа

Се согласувам со изјавата на Али Ахмети  дека договор со ВМРО-ДПМНЕ нема и јасно е дека мнозинство за уставните измени нема да има – реплицираше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, по вчерашното интервју за ТВ21 на првиот човек на ДУИ, Али Ахмети кој изрази увереност дека уставни измени ќе има. „Најчесто не се согласувам со Али Ахмети,

АХМЕТИ НЕ ЈА ЗБОРУВА ВИСТИНАТА Заев тврди дека немал тајни средби за Кривичниот законик

АХМЕТИ НЕ ЈА ЗБОРУВА ВИСТИНАТА Заев тврди дека немал тајни средби за Кривичниот законик

Не точно дека сум имал тајни средби со Али Ахмети и Никола Груевски за Кривичниот законик, вели вечерва за ТВ 24 поранешниот премиер Зоран Заев по изјавата на неговиот екс-коалициски партнер Ахмети дека на тајни средби се догаварале контроверзните измени на КЗ со кои паѓаат во вода делата за кои се гонат функционери. – Не точно дека сум имал тајни

Заев и Груевски со ист став: Ахмети лаже – немало никакви договори

Заев и Груевски со ист став: Ахмети лаже – немало никакви договори

Поранешниот премиер кој е во бегство во Будимпешта, Никола Груевски тврди дека немало никакви тајни средби со лидерот на ДУИ Али Ахмети и неговиот наследник, Зоран Заев на кои се разговарало за измени во Кривичниот закон. Вечерва и Заев негира дека таква средба се случила. Не е точно дека сум имал тајни средби со Али Ахмети и Никола Груевски за Кривичниот