притисни ентер »

Дали Самсунг навистина ќе го претстави овој „брутален“ телефон за неколку месеци?
Дали Самсунг навистина ќе го претстави овој „брутален“ телефон за неколку месеци?

Дали Самсунг навистина ќе го претстави овој „брутален“ телефон за неколку месеци?

Нема сомнеж дека Самсунг наскоро ќе го претстави новиот Galaxy Note 10, но тоа најверојатно нема да биде се. Како што пренесува “TechRadar”, се споменува уште еден модел – Galaxy Note 10 Pro. Оваа информација ја открил добро информираниот @Universelce, иако се разбира, оваа вест треба да се земе со доза на резерва. Оваа вест беше објавена на Твитер,

Galaxy Note 10 Pro ќе биде новиот член во Samsung Note семејството

Galaxy Note 10 Pro ќе биде новиот член во Samsung Note семејството

Сега сме април и до август има време до откривањето на претстојниот Galaxy Note 10 . Меѓутоа, интересно е сега што новиот модел ќе биде со четири задни камери, кој најверојатно ќе биде со додавката Pro во називот на моделот, од кого се очекува и поддршка за 5G технологија. Ликстерот Ice Universe го спомна “Note10 Pro”, во твит, што на сите им го привлече

Потврдено дека Samsung Galaxy Note 10 ќе има четири модели

Потврдено дека Samsung Galaxy Note 10 ќе има четири модели

Нови информации за регистрација на кодните сериски броеви на претстојниот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 10 откриваат дека ќе има има вкупно четири модели. Основната верзија на Samsung Galaxy Note 10 ќе има 6,3 инчен дисплеј со 4G и 5G поддршка за мобилна мрежа. Поголемиот модел ќе биде Samsung Galaxy Note 10 Plus кој ќе има 6,7 инчен дисплеј