притисни ентер »

Металург со стартниот тренинг во Маврово
Металург со стартниот тренинг во Маврово

Металург со стартниот тренинг во Маврово

Тимот на Металург и официјално ги започна базичните подготовки во Маврово, со денешниот прв тренинг. Под водство на тренерот Зоран Кастратовиќ, екипата до одржа првиот тренинг во затворено односно во сала. Пред тимот е период на адаптација, здрави физички подготовки, пред се за турнирот во Струга, а потоа и за интернационалните предизвици против тимот

Металург со стартниот тренинг во Маврово

Металург со стартниот тренинг во Маврово

Тимот на Металург и официјално ги започна базичните подготовки во Маврово, со денешниот прв тренинг. Под водство на тренерот Зоран Кастратовиќ, екипата до одржа првиот тренинг во затворено односно во сала. Пред тимот е период на адаптација, здрави физички подготовки, пред се за турнирот во Струга, а потоа и за интернационалните предизвици против тимот

Металург со стартниот тренинг во Маврово

Металург со стартниот тренинг во Маврово

Тимот на Металург и официјално ги започна базичните подготовки во Маврово, со денешниот прв тренинг. Под водство на тренерот Зоран Кастратовиќ, екипата до одржа првиот тренинг во затворено односно во сала. Пред тимот е период на адаптација, здрави физички подготовки, пред се за турнирот во Струга, а потоа и за интернационалните предизвици против тимот

Металург го почувствува теренот во Маврово, одржан првиот тренинг

Металург го почувствува теренот во Маврово, одржан првиот тренинг

Откако се комплетираше ростерот на Зоран Кастратовиќ и беа одработени базичните подготовки во Скопје, Металург вчера отпатува во Маврово, а денес веќе ги одработи првите тренинзи во ски-центарот. Планот е во наредните десетина дена клубот од Автокоманда да ја продолжи прво кондициската, а потоа и техничко-тактичката подготовка за новата сезона во Суперлигата,

Металург го одржа првиот тренинг во Маврово

Металург го одржа првиот тренинг во Маврово

Ракометарите на Металург предводени од Зоран Кастратовиќ, подгтовките за новата сезона ги продолжија во Маврово. Тимот и стручниот штаб имаа  можност да го одржат првиот тренинг и да ги видат условите за работа. Металург со ова го фаќа ритамот на подготовките пред настапот на турнирот во Струга но и во европските натпреварувања каде ќе се сретне со

Кастратовиќ: Во Маврово ќе почнеме со поинтензивна тактичко-техничка подготовка

Кастратовиќ: Во Маврово ќе почнеме со поинтензивна тактичко-техничка подготовка

Ракометарите на Металург во следните десетина дена ќе престојуваат во Маврово, каде што ќе ја минат третата фаза од подготовките за новата сезона. Тренерот Зоран Кастратовиќ е задоволен од сработеното индивидуално, а потоа и во помали групи ракометари. „Во овие десетина дена во Скопје акцентот ни беше на враќање на физичката подготвеност, а во наредните

Металурзите заминаа во Маврово, битолчани ги чекаат во „заседа“

Металурзите заминаа во Маврово, битолчани ги чекаат во „заседа“

Две од трите најдобри македонски ракометни екипи се на подготовки во Маврово, добро се забавуваат. Ракометарите на Металург денеска заминаа на висински подготовки во Маврово, а веќе четврти ден таму се нивните колеги и ривали од Еурофарм Пелистер. Металурзите и битолчани не се во ист хотел, дружбата нема да биде како претходните години, но ќе тренираат