притисни ентер »

Јагоди: Од вкусно овошје до моќен афродизијак
Јагоди: Од вкусно овошје до моќен афродизијак

Јагоди: Од вкусно овошје до моќен афродизијак

Здравата и хранлива јагода во 100 грама ја содржи целокупната дневна доза на витамин Ц, а во себе има одвај 50 калории, па се смета за најдобар пријател на витката фигура. Љубителите на ова црвено овошје треба да знаат дека може да го чуваат во фрижидер до три дена. При миењето отстранете ги зелените делови и мијте во цедалка со силен млаз вода. Не