притисни ентер »

Приведени се шест лица поради смртоносниот пожар во ноќен клуб во Истанбул
Приведени се шест лица поради смртоносниот пожар во ноќен клуб во Истанбул

Приведени се шест лица поради смртоносниот пожар во ноќен клуб во Истанбул

Поради пожарот во ноќен клуб во истанбулскиот кварт Бешикташ, во кој загинаа 29 лица , денеска се приведени шестмина осомничени, додека полицијата продолжува со истрагата, јавија турските медиуми. Полицијата го приведе управителот на објектот И.С.(65) и неговите деловни партнери М.М.Ц.(45) и С.С.(50), сметководителот С.А.(39), управителот А.А.П(26)

Расте бројот на жртви по пожар во ноќен клуб во Истанбул

Расте бројот на жртви по пожар во ноќен клуб во Истанбул

Расте бројот на жртви по пожарот во ноќен клуб во Истанбул. Властите велат дека пламените јазици од клубот зафатиле зграда од 16 ката. Според првичните информации, пожарот бил предизвикан од експлозија, но локалот бил затворен поради реновирање. Новиот градоначалник на Истанбул, Имамоглу, вели дека се работи за незаконска интервенција, бидејќи не е

Шестмина осомничени се приведени поради пожарот во кој загинаа 24 лица во Истанбул

Шестмина осомничени се приведени поради пожарот во кој загинаа 24 лица во Истанбул

Шестмина осомничени се приведени поради пожарот што се случо во ноќен клуб во истанбулскиот кварт Бешикташ, во кој загинаа 29 лица, јавиваат турските медиуми. Полицијата го приведе управителот на објектот И.С.(65) и неговите деловни партнери М.М.Ц.(45) и С.С.(50), сметководителот С.А.(39), управителот А.А.П(26) и надзорникот на метални работи К.Е.(47),

29 загинати во Истанбул, пожарникарите извлекуваат луѓе од ноќниот клуб

29 загинати во Истанбул, пожарникарите извлекуваат луѓе од ноќниот клуб

Бројот на загинати се искачи на 29 во ноќен клуб во турската метропола Истанбул, откако избувна пожар за време на реновирање на ноќен клуб, потврдија локалните власти во вторникот, пренесуваат турските медиуми . Пожарот од засега непознати причини избувнал во зграда на улицата Гундогду. По пријавувањето на пожарот, на лице место се испратени противпожарни,

Најмалку 29 лица загинаа во пожар во Истанбул, издадени налози за апсење на пет лица

Најмалку 29 лица загинаа во пожар во Истанбул, издадени налози за апсење на пет лица

Најмалку 29 лица загинаа во пожар што избувна за време на дневни поправки во ноќен клуб во Истанбул, јавија локалните медиуми. Најмалку осум лица се повредени, од кои седум се во тешка состојба, соопшти Кабинетот на гувернерот на Истанбул. Кабинетот на гувернерот соопшти дека пожарот избувнал во квартот Бешикташ во центарот на Истанбул на европската

Најмалку 29 лица загинаа во пожар во Истанбул, издадени налози за апсење на пет лица

Најмалку 29 лица загинаа во пожар во Истанбул, издадени налози за апсење на пет лица

Најмалку 29 лица загинаа во пожар што избувна за време на дневни поправки во ноќен клуб во Истанбул, јавија локалните медиуми. Најмалку осум лица се повредени, од кои седум се во тешка состојба, соопшти Кабинетот на гувернерот на Истанбул. Кабинетот на гувернерот соопшти дека пожарот избувнал во квартот Бешикташ во центарот на Истанбул на европската

Најмалку 29 лица загинаа во пожар во Истанбул, издадени налози за апсење на пет лица

Најмалку 29 лица загинаа во пожар во Истанбул, издадени налози за апсење на пет лица

Најмалку 29 лица загинаа во пожар што избувна за време на дневни поправки во ноќен клуб во Истанбул, јавија локалните медиуми. Најмалку осум лица се повредени, од кои седум се во тешка состојба, соопшти Кабинетот на гувернерот на Истанбул. Кабинетот на гувернерот соопшти дека пожарот избувнал во квартот Бешикташ во центарот на Истанбул на европската

Трагедија во Истанбул: Загинаа 29 лица во пожар во ноќен клуб

Трагедија во Истанбул: Загинаа 29 лица во пожар во ноќен клуб

Најмалку 29 лица загинаа во пожар што избувна за време на дневни поправки во ноќен клуб во Истанбул, јавија локалните медиуми. Најмалку осум лица се повредени, од кои седум се во тешка состојба, соопшти Кабинетот на гувернерот на Истанбул. Кабинетот на гувернерот соопшти дека пожарот избувнал во квартот Бешикташ во центарот на Истанбул на европската

Најмалку 29 загинати во пожар во Истанбул кој избувнал при реновирањето на ноќен клуб

Најмалку 29 загинати во пожар во Истанбул кој избувнал при реновирањето на ноќен клуб

Најмалку 29 луѓе загинаа во пожар кој избувна при реновирањето на ноќен клуб во Истанбул. Уште осум лица се повредени, од кои седум се во сериозна состојба. Канцеларијата на гувернерот на Истанбул соопшти дека пожарот се случил во централната област Бешикташ и дека сите загинати се градежни работници. Според новинската агенција „Анадолу“, пожарот почнал

29 загинати во Истанбул, пожарникарите извлекуваат луѓе од ноќниот клуб

29 загинати во Истанбул, пожарникарите извлекуваат луѓе од ноќниот клуб

Бројот на загинати се искачи на 29 во ноќен клуб во турската метропола Истанбул, откако избувна пожар за време на реновирање на ноќен клуб, потврдија локалните власти во вторникот, пренесуваат турските медиуми .