притисни ентер »

Ѓоковиќ му одговори на Дел Потро: Пријателе…
Ѓоковиќ му одговори на Дел Потро: Пријателе…

Ѓоковиќ му одговори на Дел Потро: Пријателе…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ веќе пристигна во Токио и се подготвува за настап на Олимписките Игри каде дефинтивно ќе го има статусот на фаворит за златниот медал. Ѓоковиќ нема добро искуство на овие настани и во својата богата колекција нема трофеј од истите, па сега тоа сака да го промени и ако се суди по формата е во одлична позиција тоа да