притисни ентер »

Тетовец избодел сограѓанин, при приведувањето нападнал и полицаец
Тетовец избодел сограѓанин, при приведувањето нападнал и полицаец

Тетовец избодел сограѓанин, при приведувањето нападнал и полицаец

Вчера околу 22 часот во Тетово полициски службеници го привеле Е.А.(31) од Тетово поради тоа што околу 20.20 часот на ул.„Кавкаска", по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А.(28) од Тетово. Р.А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување на помош. При приведувањето Е.А., дал отпор и физички

Тетово: Избодел момче, па нападнал полицаец

Тетово: Избодел момче, па нападнал полицаец

Синоќа околу 22 часот во Тетово, полициски службеници го привеле Е.А. (31) од Тетово поради тоа што околу 20 часот на ул. „Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А. (28) од Тетово. Р.А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување на помош. При приведувањето, Е.А. дал отпор и физички

Тетовец избодел сограѓанин, при приведувањето нападнал полицаец

Тетовец избодел сограѓанин, при приведувањето нападнал полицаец

Вчера околу 22 часот во Тетово полициски службеници го привеле Е.А.(31) од Тетово поради тоа што околу 20.20 часот на ул.„Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А.(28) од Тетово. Р.А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување на помош. При приведувањето Е.А., дал отпор и физички

Тетовчанец најпрво избодел момче, па повредил полицаец

Тетовчанец најпрво избодел момче, па повредил полицаец

Тетовчанец најпрво избодел момче, па повредил полицаец Синоќа околу 22 часот во Тетово, полициски службеници го привеле Е.А. (31) од Тетово поради тоа што околу 20 часот на ул. „Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А. (28) од Тетово. Р.А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување

Двајца повредени со остар предмет во тепачки во Тетово и во Скопје

Двајца повредени со остар предмет во тепачки во Тетово и во Скопје

Во две одделни тепачки, двајца мажи се повредени со нож, и пренесени во болница, соопшти полицијата. Имено, во четвртокот, околу 22 часот во Тетово полициски службеници го привеле Е.А.(31) од Тетово поради тоа што околу 20.20 часот на ул.„Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А.(28) од Тетово. РА. бил пренесен

Тетовец нападнал сограѓанин со нож и пружал отпор при апсење

Тетовец нападнал сограѓанин со нож и пружал отпор при апсење

На 13 јуни 2019 околу 22.00 часот во Тетово полициски службеници го привеле Е.А.(31) од Тетово поради тоа што околу 20.20 часот на ул.„Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А.(28) од Тетово. РА. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување на помош. При приведувањето Е.А., дал отпор

Повредил момче во Тетово, кога го приведувале нападнал и полицаец

Повредил момче во Тетово, кога го приведувале нападнал и полицаец

Синоќа околу 22 часот во Тетово, полициски службеници го привеле Е.А. (31) од Тетово поради тоа што околу 20 часот на ул. „Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А. (28) од Тетово. Р.А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување на помош. При приведувањето, Е.А. дал отпор и физички