притисни ентер »

При судир на ,,форд“, и „киа“,повредено едно лице
При судир на ,,форд“, и „киа“,повредено едно лице

При судир на ,,форд“, и „киа“,повредено едно лице

На 03.12.2019 во 10.00 часот на патот Градско – Прилеп, на место викано „Фариш“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ,,форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(65) од Битола и патничко возило „киа“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(37) од Кочани. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот

При судир на ,,форд“, и „киа“,повредено едно лице

При судир на ,,форд“, и „киа“,повредено едно лице

На 03.12.2019 во 10.00 часот на патот Градско – Прилеп, на место викано „Фариш“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ,,форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(65) од Битола и патничко возило „киа“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(37) од Кочани. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот

Сообраќајка кај Градско, едно лице тешко повредено

Сообраќајка кај Градско, едно лице тешко повредено

Вчера во 10.00 часот на патот Градско – Прилеп, на место викано „Фариш“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ,,форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(65) од Битола и патничко возило „киа“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(37) од Кочани. Вчера во 10.00 часот на патот Градско – Прилеп, на место викано

Сообраќајка кај Градско, битолчанец тешко повреден

Сообраќајка кај Градско, битолчанец тешко повреден

Вчера претпладне кај Градско се случила сообраќајна несреќа, во која со тешки повреди се здобил битолчанец, пренесуваат од МВР. „На 03.12.2019 во 10.00 часот на патот Градско – Прилеп, на место викано „Фариш“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ,,форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(65) од Битола и патничко возило

Тешка несреќа на патот Градско-Прилеп: Има тешко повреден

Тешка несреќа на патот Градско-Прилеп: Има тешко повреден

Едно лице тешко повредено во несреќа која се случила вчера кога две возила се искршиле на патот Градско-Прилеп. На патот Градско – Прилеп, на место викано „Фариш“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ,,форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од 65-годишниот С.Г. од Битола и патничко возило „киа“, со штипски регистарски ознаки,

Сообраќајка кај Градско, битолчанец тешко повреден

Сообраќајка кај Градско, битолчанец тешко повреден

Вчера претпладне кај Градско се случила сообраќајна несреќа, во која со тешки повреди се здобил битолчанец, пренесуваат од МВР. „На 03.12.2019 во 10.00 часот на патот Градско – Прилеп, на место викано „Фариш“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ,,форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(65) од Битола и патничко возило

Тешка cooбраќajка на патот Прилеп-Градско

Тешка cooбраќajка на патот Прилеп-Градско

На 03.12.2019 во 10.00 часот на патот Градско – Прилеп, на место викано „Фариш“, се случила сообраќajна незгода помеѓу патничко возило ,,форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(65) од Битола и патничко возило „киа“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(37) од Кочани. Во незгодата со тешки телесни повpeди се здобил сопатникот

Тешка сообраќајна незгода на патот Градско – Прилеп

Тешка сообраќајна незгода на патот Градско – Прилеп

На 03.12.2019 во 10.00 часот на патот Градско – Прилеп, на место викано „Фариш“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ,,форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(65) од Битола и патничко возило „киа“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(37) од Кочани. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот

ДВЕ ЛИЦА ВО KPИТИЧНА СОСТОЈБА: Тешkа сообpаќајна нecpeќа во Скопје

ДВЕ ЛИЦА ВО KPИТИЧНА СОСТОЈБА: Тешkа сообpаќајна нecpeќа во Скопје

На 03.12.2019 во 03.35 часот во СВР Скопје било пpијавено дека на крстосницата од бул.„Кузман Јосифовски Питу“ и ул.„Никола Карев“ се случила сообрaќајна нeзгода помеѓу патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(23) од Скопје и патничко возило „мерцедес“, со велешки регистарски ознаки управувано од В.Н.(23) од Скопје

Тешка сообраќајна несреќа, двајца во критична состојба

Тешка сообраќајна несреќа, двајца во критична состојба

На 03.12.2019 во 03.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Кузман Јосифовски Питу“ и ул.„Никола Карев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(23) од Скопје и патничко возило „мерцедес“, со велешки регистарски ознаки управувано од В.Н.(23) од Скопје