притисни ентер »

Се уште трае потрагата по третиот осомничен за убиството на Никола Саздовски

Се уште трае потрагата по третиот осомничен за убиството на Никола Саздовски

14 дена откако беше крвнички претепан Никола Саздовски , полицијата се уште трага по третиот осомничен напаѓач. МВР од вчера распиша централна потерница по него. Полициските станици низ државата се запознале со случајот, испратена е слика и со здружени сили го бараат осомничениот. Другите двајца се во притвор и вчера за прв пат се соочија со јавниот

Се уште се трага по третиот осомничен за убиството на Никола Саздовски

Се уште се трага по третиот осомничен за убиството на Никола Саздовски

Embedded video for Се уште се трага по третиот осомничен за убиството на Никола Саздовски 14 дена откако беше крвнички претепан Никола Саздовски , полицијата се уште трага по третиот осомничен напаѓач. МВР од вчера распиша централна потерница по него. Полициските станици низ државата се запознале со случајот, испратена е слика и со здружени сили го

Како и зошто ги нападнале Никола

Како и зошто ги нападнале Никола

Двајца осомничени за убиството на 21-годишниот Никола Саздовски, вчера беа на распит во Основното јавно обвинителство. Како што информираат од МВР, сѐ уште се трага по третиот напаѓач. Против него е распишана потерница, што значи дека полицијата нема информации дали ја преминал границата Двајцата веќе притворени напаѓачи вчера за првпат се сретнале

Осомничените тврдат: Случајно го сретнавме Саздо на улица

Осомничените тврдат: Случајно го сретнавме Саздо на улица

Двајца осомничени за убиството на 21-годишниот Никола Саздовски, вчера беа на распит во Основното јавно обвинителство. Како што информираат од МВР, сѐ уште се трага по третиот напаѓач. Против него е распишана потерница, што значи дека полицијата нема информации дали ја преминал границата Двајцата веќе притворени напаѓачи вчера за првпат се сретнале

Осомничените за убиството тврдат: Случајно го сретнавме Саздо на улица

Осомничените за убиството тврдат: Случајно го сретнавме Саздо на улица

Двајца осомничени за убиството на 21-годишниот Никола Саздовски, вчера беа на распит во Основното јавно обвинителство. Како што информираат од МВР, сѐ уште се трага по третиот напаѓач. Против него е распишана потерница, што значи дека полицијата нема информации дали ја преминал границата. Двајцата веќе притворени напаѓачи вчера за првпат се сретнале

Осомничените за убиството тврдат: Случајно го сретнавме Саздо на улица

Осомничените за убиството тврдат: Случајно го сретнавме Саздо на улица

Двајца осомничени за убиството на 21-годишниот Никола Саздовски, вчера беа на распит во Основното јавно обвинителство. Како што информираат од МВР, сѐ уште се трага по третиот напаѓач. Против него е распишана потерница, што значи дека полицијата нема информации дали ја преминал границата Двајцата веќе притворени напаѓачи вчера за првпат се сретнале

Осомничените тврдат: Случајно го сретнавме Саздо на улица

Осомничените тврдат: Случајно го сретнавме Саздо на улица

Двајца осомничени за убиството на 21-годишниот Никола Саздовски, вчера беа на распит во Основното јавно обвинителство. Како што информираат од МВР, сѐ уште се трага по третиот напаѓач. Против него е распишана потерница, што значи дека полицијата нема информации дали ја преминал границата Двајцата веќе притворени напаѓачи вчера за првпат се сретнале

ПРВ РАСПИТ КАЈ ОБВИНИТЕЛ НА ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО ДО СМРТ НА МОМЧЕТО ВО АВТОКОМАНДА

ПРВ РАСПИТ КАЈ ОБВИНИТЕЛ НА ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО ДО СМРТ НА МОМЧЕТО ВО АВТОКОМАНДА

На однапред договорен термин во Скопското обвинителство, за насилство со тешки телесни повреди врз Никола Саздовски кој подоцна почина од повредите, денеска дојдоа на прв распит осомничените двајца Б. Б. (20), С. Д. (21), но  истрагата е на почеток. Денеска првпат доаѓаат во Обвинителството и пред обвинител  се запознаваат со доказите во момент кога

Двајца од обвинетите за убиството на Саздовски на распит - дали ОЈО  ќе го преквалификува делото?

Двајца од обвинетите за убиството на Саздовски на распит - дали ОЈО ќе го преквалификува делото?

Embedded video for Двајца од обвинетите за убиството на Саздовски на распит - дали ОЈО ќе го преквалификува делото? Прв распит на двајцата осомничени за насилство  со смртни последици врз 21 годишното момче Никола Саздовски. Во обвинителството по претходно договорен термин, за ова кривично дело денеска дојдоа двајцата осомничени кои беа спроведени

Tретиот осомничен во случајот со Саздовски се крие во државава!?

Tретиот осомничен во случајот со Саздовски се крие во државава!?

Од МВР потврдија дека против Ј.Љ.(19), кој бил третиот напаѓач на Никола Саздовски е распишана централна потерница, но од него нема ниту трага ниту глас.Од полицијата најверојатно имаат информации дека тој се крие во државава, но ако не биде приведе во догледно време ќе мора да распишат и меѓународна потерница. Саздовски, кој беше крвнички претепан