притисни ентер »

Одлична вест: Претстојниот викенд трката во Ф1 за ГН на Шпанија ќе биде со гледачи!
Одлична вест: Претстојниот викенд трката во Ф1 за ГН на Шпанија ќе биде со гледачи!

Одлична вест: Претстојниот викенд трката во Ф1 за ГН на Шпанија ќе биде со гледачи!

Одлична вест доаѓа од Шпанија, но и од раководството на Ф1. Имено како што пипуваат тамошните медиуми, на трката на Формула 1 за ГН на Шпанија, која ќе се вози претстојниот викенд на 9 мај на патеката Каталуња, ќе има и гледачи. Ова доаѓа по олабавување на мерките од страна на тамошната власт со оглед на подобрувањето на ситуацијата со Ковид-19. Бројката

Одлична вест: Претстојниот викенд трката во Ф1 за ГН на Шпанија ќе биде со гледачи!

Одлична вест: Претстојниот викенд трката во Ф1 за ГН на Шпанија ќе биде со гледачи!

Одлична вест доаѓа од Шпанија, но и од раководството на Ф1. Имено како што пипуваат тамошните медиуми, на трката на Формула 1 за ГН на Шпанија, која ќе се вози претстојниот викенд на 9 мај на патеката Каталуња, ќе има и гледачи. Ова доаѓа по олабавување на мерките од страна на тамошната власт со оглед на подобрувањето на ситуацијата со Ковид-19. Бројката

Одлична вест: Претстојниот викенд трката во Ф1 за ГН на Шпанија ќе биде со гледачи!

Одлична вест: Претстојниот викенд трката во Ф1 за ГН на Шпанија ќе биде со гледачи!

Одлична вест доаѓа од Шпанија, но и од раководството на Ф1. Имено како што пипуваат тамошните медиуми, на трката на Формула 1 за ГН на Шпанија, која ќе се вози претстојниот викенд на 9 мај на патеката Каталуња, ќе има и гледачи. Ова доаѓа по олабавување на мерките од страна на тамошната власт со оглед на подобрувањето на ситуацијата со Ковид-19. Бројката

Милер победи во Херез, Квартараро „падна“ во финишот

Милер победи во Херез, Квартараро „падна“ во финишот

Возачот на Дукати, Џек Милер е сензационален победник на трката за Големата награда на Шпанија на патеката во Хере. Милер ја забележа првата победа по пауза од пет години, а втора во кралската класа. А второто место го освои Франческо Бањаја исто така возач на Дукати, а третото на Франко Морбидели. Фабио Квартараро киксираше на патеката. Французинот

Џек Милер триумфираше на трката за ГН на Шпанија

Џек Милер триумфираше на трката за ГН на Шпанија

Џек Милер триумфираше на трката за ГН на Шпанија Возачот на „Дукати“, Џек Милер триумфираше на денешната трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Шпанија. Австралиецот во Херез дојде до првата победа после скоро пет години, втора во најсилната класа, а вкупно осма во својата кариера. Второто место го освои неговиот тимски колега Франческо

Милер победи во Херез, Квартараро „падна“ во финишот

Милер победи во Херез, Квартараро „падна“ во финишот

Возачот на Дукати, Џек Милер е сензационален победник на трката за Големата награда на Шпанија на патеката во Хере. Милер ја забележа првата победа по пауза од пет години, а втора во кралската класа. А второто место го освои Франческо Бањаја исто така возач на Дукати, а третото на Франко Морбидели. Фабио Квартараро киксираше на патеката. Французинот

Милер сензационален победник во Херес, еден-два победа на Дукати

Милер сензационален победник во Херес, еден-два победа на Дукати

Возачот на Дукати, Џек Милер е сензационален победник на трката за Големата награда на Шпанија на патеката во Херез. Милер ја забележа првата победа по пауза од пет години, а втора во кралската класа. А второто место го освои Франческо Бањаја, исто така возач на Дукати, а третото на Франко Морбидели. Фабио Квартараро киксираше на патеката. Французинот

Милер е херојот на „Дукати“, катастрофа на Квартараро!

Милер е херојот на „Дукати“, катастрофа на Квартараро!

Возачот на „Дукати“, Џек Милер триумфираше на денешната трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Шпанија. Австралиецот во Херез дојде до првата победа после скоро пет години, втора во најсилната класа, а вкупно осма во својата кариера. Воедно на „Дукати“ му го донесе првиот тирумф на патеката Херез од 2006 година. Второто место го освои неговиот

Дукати слави еден-два победа во Херес, Џек Милер сензационален победник

Дукати слави еден-два победа во Херес, Џек Милер сензационален победник

Фабио Квартарато не успеа да дојде до трета победа по ред на патеката во Херес, на трката за Големата награда на Шпанија во Мото ГП. Проблемите на патеката го оставија Французинот без пласна, па Џек Милер стигна до својата прва победа вокралската класа на сува патека, додека Бањаја беше второпласиран за прва еден-два победа на Дукати по пауза од четиринаесет години

Милер победи во Херез, Квартараро „падна“ во финишот

Милер победи во Херез, Квартараро „падна“ во финишот

Возачот на Дукати, Џек Милер е сензационален победник на трката за Големата награда на Шпанија на патеката во Хере. Милер ја забележа првата победа по пауза од пет години, а втора во кралската класа. А второто место го освои Франческо Бањаја исто така возач на Дукати, а третото на Франко Морбидели. Фабио Квартараро киксираше на патеката. Французинот