притисни ентер »

Забивање на сезоната: Едвардс направи небески скок, судиите го расипаа славјето
Забивање на сезоната: Едвардс направи небески скок, судиите го расипаа славјето

Забивање на сезоната: Едвардс направи небески скок, судиите го расипаа славјето

Првиот пик на драфтот во 2020 година, Ентони Едвард, приреди шоу на домашниот дуел против Мајами Хит . Членот на Минесота Тимбервулвс го имаше најатрактивниот потег на мечот. На негова штета, спектакуларното забивање не беше признато од судиите, кои покажаа фаул во напад. Сепак, овој момент непрестано се врати на социјалните мрежи, на големо одушевување

Дали е ова забивањето на сезоната во НБА, иако судиите не го признаа?

Дали е ова забивањето на сезоната во НБА, иако судиите не го признаа?

Кошаркарот на Минесота, Ентони Едвардс, направи забивање против Мајами кое можеби ќе беше прогласено за најдобро во сезоната, но, за негова несреќа, не беше признаено поради прекршок во нападот! Имено, Едвардс практично го прелета Гејб Винсент и го испрати на подот, најверојатно ќе заврши на постер, но не како официјални поени, со оглед на тоа што