притисни ентер »

Официјално: Анри донесе уште едно засилување во Монако
Официјално: Анри донесе уште едно засилување во Монако

Официјално: Анри донесе уште едно засилување во Монако

Монако досега ги ангажираше Налдо од Шалке, Бало-Туре од Лил и Секс Фабрегас од Челси, а на праг до преселба во клубот беше и Вилијам Ванкер. Поранешниот фудбалер на Олимпик Марсеј стигна на медицински прегледи за позајмица, но беше откриено дека има повреда на листот на ногата. „Кнезовите“ најпрво се откажаа од трансферот, но потоа решија да му дадат