притисни ентер »

Audi PB 18 влегува во сериско производство
Audi PB 18 влегува во сериско производство

Audi PB 18 влегува во сериско производство

Германскиот производител Audi на настанот Pebble Beach Concours d’Elegance кој се одржа во август минатата година објави концепт автомобил под ознаката PB 18. Сега, неколку месеци подоцна од Инголштад пристигнуваат вести во кои се потврдува неговото сериско производство. Според објавените технички карактеристики, станува збор за целосно електрифициран

Само 50 среќници ќе станат сопственици на суперавтомобилот PB18 E-Tron

Само 50 среќници ќе станат сопственици на суперавтомобилот PB18 E-Tron

Овој целосно електричен суперавтомобил ќе се појави во следните година до две, но производството ќе биде ограничено само на 50 единици. Официјални информации за спецификациите нема, но познато е дека концептот PB-18 има три електрични мотори со вкупно 680 коњски сили и 830 Nm вртежен момент, а има и опција со 775 КС. Концептот наводно од место до 100

Audi потврди – 50 среќници ќе можат да го купат PB18 E-Tron

Audi потврди – 50 среќници ќе можат да го купат PB18 E-Tron

Директорот на „Audi“, Брем Шот потврди дека германската компанија дала „зелено светло“ за сериско производсто на суперавтомобилот „Audi PB18 E-Tron“. Oвој целосно електричен автомобили ќе се појави во следните две години, но производството ќе биде ограничено на само 50 примероци. Засега нема официјални детали за спецификаците, но е познато дека концептот