притисни ентер »

СП: Чиле доминантен против Австрија, Русија ја совлада Кореа
СП: Чиле доминантен против Австрија, Русија ја совлада Кореа

СП: Чиле доминантен против Австрија, Русија ја совлада Кореа

На првите натпревари од третиот ден од Светското првенство во ракомет (СП) во Данска и Германија, репрезентативците на Чиле со убедливи 32:24 ја добија Австрија во првиот денешен натпревар од групата Ц која се игра во Хернинг во Данска. Во терминот од 15:30 часот започна и натпреварот од групата А во Берлин, каде Русија ја со сигурна игра ја совлада

СП Ракомет: Убедливи победи на Данска и Германија

СП Ракомет: Убедливи победи на Данска и Германија

Честа да го отворат СП во ракомет ја има кодомаќините Германија и Данска. Двете селекции ја покажаа својата сила и славеа убедливо против своите противници Ј.Кореја и Чиле. Германција славеше против Ј. Кореја со 30-19 додека Данците беа уште поимпресивни откако му дозволија на Чиле да постигне само 4 погодоци во првиот дел на крајот се радуваа на победа

Данска лекција по ракомет– им дозволија само четири гола на Чилеанците во првото полувреме!

Данска лекција по ракомет– им дозволија само четири гола на Чилеанците во првото полувреме!

Данска, слично како и ко-домаќинот Германија, со победа го стартуваше 26. Светско првенство во ракомет, откако во меч кој наликуваше на егзибиција со 39:16 (22:4) го декласираше Чиле, покажувајќи ја огромната разлика во квалитетот. Дека се работи за две репрезентации кои не се ниту на приближно исто ниво, најдобро покажа првото полувреме во Хернинг,

Германија со победа го отвори Светското во ракомет

Германија со победа го отвори Светското во ракомет

Репрезентацијата на Германија со победа од 30-19 (17-10) над Јужна Кореја го отвори Светското првенство во ракомет, на кое се ко-домаќини со Данска. Во Берлин, германските ракометари уште од стартот имаа целосна контрола на резултатот и немаа поголеми проблеми против Корејците, кои за првпат играат под заедничко знаме. „Панцирите“ на полувремето водеа

Германија со победа го отвори Светското во ракомет

Германија со победа го отвори Светското во ракомет

Репрезентацијата на Германија со победа од 30-19 (17-10) над Јужна Кореја го отвори Светското првенство во ракомет, на кое се ко-домаќини со Данска. Во Берлин, германските ракометари уште од стартот имаа целосна контрола на резултатот и немаа поголеми проблеми против Корејците, кои за првпат играат под заедничко знаме. „Панцирите" на полувремето водеа

Данска лекција по ракомет– им дозволија само четири гола на Чилеанците во првото полувреме!

Данска лекција по ракомет– им дозволија само четири гола на Чилеанците во првото полувреме!

Данска, слично како и ко-домаќинот Германија, со победа го стартуваше 26. Светско првенство во ракомет, откако во меч кој наликуваше на егзибиција со 39:16 (22:4) го декласираше Чиле, покажувајќи ја огромната разлика во квалитетот. Дека се работи за две репрезентации кои не се ниту на приближно исто ниво, најдобро покажа првото полувреме во Хернинг,

СП ракомет: Данска го прегази Чиле

СП ракомет: Данска го прегази Чиле

Ракометарите на Данска со убедлива победа 39-16(22-4) против Чиле во групата Ц во Копенхаген го започнаа настапот на Светското првенство, во кое се кодомаќини со Германија. Каспер Мортенсен со осум и Микел Хансаен со седум голови ја предводеа Данска до победата против недораснатиот противник, во чии редови се истакна Родриго Салинас со четири голови

Германија со победа го отвори Светското во ракомет

Германија со победа го отвори Светското во ракомет

Репрезентацијата на Германија со победа од 30-19 (17-10) над Јужна Кореја го отвори Светското првенство во ракомет, на кое се ко-домаќини со Данска. Во Берлин, германските ракометари уште од стартот имаа целосна контрола на резултатот и немаа поголеми проблеми против Корејците, кои за првпат играат под заедничко знаме. „Панцирите“ на полувремето водеа

Германија со победа го отвори Светското во ракомет

Германија со победа го отвори Светското во ракомет

Репрезентацијата на Германија со победа од 30-19 (17-10) над Јужна Кореја го отвори Светското првенство во ракомет, на кое се ко-домаќини со Данска. Во Берлин, германските ракометари уште од стартот имаа целосна контрола на резултатот и немаа поголеми проблеми против Корејците, кои за првпат играат под заедничко знаме. „Панцирите“ на полувремето водеа

Данска лекција по ракомет– им дозволија само четири гола на Чилеанците во првото полувреме!

Данска лекција по ракомет– им дозволија само четири гола на Чилеанците во првото полувреме!

Данска, слично како и ко-домаќинот Германија, со победа го стартуваше 26. Светско првенство во ракомет, откако во меч кој наликуваше на егзибиција со 39:16 (22:4) го декласираше Чиле, покажувајќи ја огромната разлика во квалитетот. Дека се работи за две репрезентации кои не се ниту на приближно исто ниво, најдобро покажа првото полувреме во Хернинг,