притисни ентер »

Надал се откажа од турнир: Почуствував проблеми во стомакот

Надал се откажа од турнир: Почуствував проблеми во стомакот

Освојувачот на рекордни 22 Грен слем титули минатиот месец беше принуден да се повлече од полуфиналето на Вимблдон поради истата повреда. „Веќе некое време тренирам без сервис и сѐ одеше добро. Почнав да тренирам пред четири дена, но вчера почувствував проблеми во стомакот“, изјави Шпанецот. „Многу сум тажен што не отпатував во Монтреал и не играм

Надал се откажа од настап во Монтреал: Морам да мислам на здравјето

Надал се откажа од настап во Монтреал: Морам да мислам на здравјето

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал објави денеска дека нема да настапи на мастерсот во Монтреал кој е на програмата од 8 до 14 август. – Од мојот одмор и подоцнежното враќање на терените, овие недели сè минува добро. Пред четири денови почнав повторно да тренирам и, после секој тренинг, имав мала непријатност која беше присутна и денеска. Одлучивме да

Ѓоковиќ и Надал нема да играат на Мастерсот во Монтреал

Ѓоковиќ и Надал нема да играат на Мастерсот во Монтреал

Ѓоковиќ и Надал нема да играат на Мастерсот во Монтреал Тенискиот Мастерс во Монтреал ќе помине без Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, при што двете големи ѕвезди ќе го пропуштат од различни причини. Организаторите денеска потврдија дека Ѓоковиќ нема да биде дел од ждребот поради основниот услов за влез во Канада на странски државјани, а тоа е целосна вакцинација

Ѓоковиќ и Надал нема да играат на Мастерсот во Монтреал

Ѓоковиќ и Надал нема да играат на Мастерсот во Монтреал

Тенискиот Мастерс во Монтреал ќе помине без Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, при што двете големи ѕвезди ќе го пропуштат од различни причини. Организаторите денеска потврдија дека Ѓоковиќ нема да биде дел од ждребот поради основниот услов за влез во Канада на странски државјани, а тоа е целосна вакцинација. Нешто подоцна, од турнирот се повлече и Надал,

Новак останува недопирлив: Еве што значи откажувањето на Рафа од Монтреал за Ѓоковиќ

Новак останува недопирлив: Еве што значи откажувањето на Рафа од Монтреал за Ѓоковиќ

Новак останува недопирлив: Еве што значи откажувањето на Рафа од Монтреал за Ѓоковиќ Ф.К. Пред 4 минути Новак Ѓоковиќ има две мастерс титули повеќе од Рафаел Надал/ фото: EPA-EFE/YOAN VALAT Само еден ден откако беше потврдено дека Новак Ѓоковиќ нема да учествува на турнирот во Монтреал, од истиот се повлече и Рафаел Надал . Добиј ги најважните вести,

Надал се откажа од настап во Монтреал: Морам да мислам на здравјето

Надал се откажа од настап во Монтреал: Морам да мислам на здравјето

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал објави денеска дека нема да настапи на мастерсот во Монтреал кој е на програмата од 8 до 14 август. – Од мојот одмор и подоцнежното враќање на терените, овие недели сè минува добро. Пред четири денови почнав повторно да тренирам и, после секој тренинг, имав мала непријатност која беше присутна и денеска. Одлучивме да

Проблеми за Надал пред американската турнеја – нема да игра во Монтреал

Проблеми за Надал пред американската турнеја – нема да игра во Монтреал

Освојувачот на рекордни 22 гренд слем титули, Шпанецот Рафаел Надал е приморан да го одложи стартот на неговата американска турнеја, потврдувајќи дека нема да игра на Мастерсот во Монтреал поради повредата на стомачните мускули. 36-годишниот Надал, кој оваа година победи на Австралија опен и на Ролан Гарос, се повлече од полуфиналниот дуел против Ник

Надал се откажа: Немам избор

Надал се откажа: Немам избор

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал одлучи да не игра на Мастерсот во Монтреал. „Бикот од Мајорка“ се врати на тренинзите по повредата на Вимблдон пред неколку дена, но сепак смета дека периодот на опоравување и подготовка треба да трае малку подолго. Сопственикот на 22 грен слем титули почувствувал мала непријатност на тренингот во четвртокот, поради што

Проблеми за Надал пред американската турнеја – нема да игра во Монтреал

Проблеми за Надал пред американската турнеја – нема да игра во Монтреал

Освојувачот на рекордни 22 гренд слем титули, Шпанецот Рафаел Надал е приморан да го одложи стартот на неговата американска турнеја, потврдувајќи дека нема да игра на Мастерсот во Монтреал поради повредата на стомачните мускули. Добивај вести на вибер> 36-годишниот Надал, кој оваа година победи на Австралија опен и на Ролан Гарос, се повлече од полуфиналниот