притисни ентер »

Шкендија од „белата точка“ го сруши Работнички
Шкендија од „белата точка“ го сруши Работнички

Шкендија од „белата точка“ го сруши Работнички

Шкендија го победи Работнички во Скопје со 2:1 во последниот меч одигран во рамките на 14 коло во Првата македонска фудбалска лига. Актуелните шампиони, иако беа во подредена положба, успеаја да дојдат до трите бода со головите што ги постигна Агим Ибрами од пенал. Дуелот започна добро за Работнички, во шестата минута Шаркоски го постигна првиот гол

Агим Ибраими подобар од Шишковски во пенал двобојот

Агим Ибраими подобар од Шишковски во пенал двобојот

Шкендија успеа да го освои Скопје, и тоа со двата пенали на Агим Ибраими. Тој двапати го надмудри Дамјан Шишковски во двобојот од белата точка. Работнички одигра добар натпревар, можеби имаше и поубави шанси за погодок, но на крајот повторно остана без бодови, закован на дното на табелата во Првата лига. Шкендија оди напред и се доближи до лидерот

Шкендија со пресврт, но и два пенали го победи Работнички

Шкендија со пресврт, но и два пенали го победи Работнички

Со натпреварот Работнички - Шкендија одигран попладнево во Скопје, комплетирано е 14.коло во ПМФЛ. На средбата одиграна на националната арена „Тодор Проевски“ гостите од Тетово иако имаа негатива во првиот дел, но сепак со два гола од пенал забележаа победа со 2:1. Работнички одлично го отвори дуелот и уште во 6.минута поиведе со 1:0 со погодокот на

Шкендија со два пенали го сруши Работнички

Шкендија со два пенали го сруши Работнички

Со двата гола на Агим Ибраими од пенал, Шкендија го совлада Работнички со 2:1 во денешниот натпревар од првата македонска фудбалска лига. Работнички поведе со голот на Шаркоски во шестата минута, а најзаслужен за пресвртот беше Агим Ибраими. Прво во 19-та минута го израмни резултатот со удар од белата точка, а потоа во судикото продолжение судијата

Пеналите и донесоа триумф на Шкендија

Пеналите и донесоа триумф на Шкендија

Шампионот со два гола од пенал дојде до победата против Работнички. Со двата гола на Агим Ибраими од пенал, Шкендија како гостин го совлада Работнички со 2:1 во последниот натпревар од 14. коло во првата македонска фудбалска лига. Работнички поведе со голот на Шаркоски во шестата минута, а најзаслужен за пресвртот, а воедно и триумф е Агим Ибраими

Пенал – победа за Шкендија против Работнички

Пенал – победа за Шкендија против Работнички

Шкендија го совлада Работнички со 1-2 на Националната арена „Тодор Проески“, откако Агим Ибраими двапати реализираше од белата точка, во 19.минута за израмнување на резултатот и во 90.минута за триумф во Скопје. „Романтичарите“ последните десетина минути ги одиграа и со играч помалку поради исклучувањето на капитенот Горан Силјановски, кој заработи

Ибраими не згреши од белата точка, Шкендија го доби Работнички

Ибраими не згреши од белата точка, Шкендија го доби Работнички

Екипата на Шкендија славеше над Работнички со 2-1 во последниот натпревар од 14. рунда во првата македонска фудбалска лига. Актуелниот македонски шампион дојде до трите бода на Националната арена „Тодор Проески“ со пресврт и тоа со два гола кои од белата точка ги постигна Агим Ибраими. Имено се започна добро за Работнички кој го отвори резултатот со

Шкендија со најстрога казна го казни Работнички

Шкендија со најстрога казна го казни Работнички

Со двата гола на Агим Ибраими од пенал, Шкендија го совлада Работнички со 2:1 во денешниот натпревар од првата македонска фудбалска лига. Скопјани поведоа со голот на Шаркоски, а пресвртот го направи Ибраими, со два гола од казнен удар од 11 метри. Победничкиот гол падна во 91 минута. Сега Шкендија се искачи на третата позиција на табелата, со девет

Шкендија од пенал во 90. минута го порази Работнички

Шкендија од пенал во 90. минута го порази Работнички

Со двата гола на Агим Ибраими од пенал, Шкендија го совлада Работнички со 2:1 во денешниот натпревар од првата македонска фудбалска лига. Скопјани поведоа со голот на Шаркоски, а пресвртот го направи Ибраими, со два гола од казнен удар од 11 метри. Победничкиот гол падна во 91 минута. Сега Шкендија се искачи на третата позиција на табелата, со девет

Захов го сопре Работнички, па Шкендија го доби дербито со пенал во 90-та минута!

Захов го сопре Работнички, па Шкендија го доби дербито со пенал во 90-та минута!

Акуелниот македонски првак Шкендија со гол од пенал во 90-та минута стигна до победа за да ја продолжи мизеријата на Работнички во дербито на 14-то коло во Првата лига, откако Агим Ибраими го реализираше ударот од белата точка за триумф со 2-1 со кој тетовци ја намалија предноста на лидерот Вардар на девет бода и го оставија закован бишвиот првак на