притисни ентер »

Извлечен автомобилот од Вардар кај „Систина“, во него немало луѓе
Извлечен автомобилот од Вардар кај „Систина“, во него немало луѓе

Извлечен автомобилот од Вардар кај „Систина“, во него немало луѓе

Ова беше сликата од несекојдневиот настан, што претпладнето се случуваше во Вардар во скопски Карпош. Иако навидум операцијата изгледаше комплексна, ангажираните екипи лесно ја завршија работата. Од водата излезе сино Фолксфаген Поло. Среќа во несреќа е што во возилото, сопственост на приватна фирма, немало патници. Владимир Симоновски од скопската

Од паркингот на „Систина“ завршило во реката, МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од Вардар

Од паркингот на „Систина“ завршило во реката, МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од Вардар

Околу два и пол часа екипа од Противпожарната бригада на Скопје утрово го вадеше автомобилот што заврши во реката Вардар кај пешачкиот мост кај болницата „Систина“. Утринава околу 08.00 часот од страна на случаен минувач пријавено е дека во река Вардар, поточно во близина на пешачкиот мост кај болница Систина, забележал возило „поло“.На лице место

Извлечен е автомобилот што падна во Вардар

Извлечен е автомобилот што падна во Вардар

Автомобилот што утринава падна во Вардар кај болницата „Систина“ извлечен е со помош на сајли од страна на спасувачките екипи. Се уште не е познато како тој се нашол во водите на реката, но среќа во несреќа е што во него немало луѓе. Извлекувањето предизвика голем интерес помеѓу љубопитните минувачи. Фото/МИА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Автомобил паднал

Изваденото „Поло“ од водите на Вардар е на болницата „Систина“, најверојатно имало обид за кражба

Изваденото „Поло“ од водите на Вардар е на болницата „Систина“, најверојатно имало обид за кражба

Возилото „Поло“ кое утринава заврши во водите на Вардар е во сопствениост на болницата „Аџибадсем Систина“. Најверојатно било предмет на неуспешна кражба. Ова денеска го соопшти командантот на скопската Противпожарна бригада Владимир Симоновски откако возилото беше извлечено од реката. Пожарникарите и нуркачките екипи на МВР за кусо време со сајли

МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од водите на Вардар

МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од водите на Вардар

Утринава околу 08.00 часот од страна на случаен минувач пријавено е дека во река Вардар, поточно во близина на пешачкиот мост кај болница Систина, забележал возило „поло“. На лице место излегле екипи на ПС Карпош и Единицата за специјални задачи и возилото, сопственост на приватна фирма од Скопје, во 11.10 часот било извадено од реката. Се работи на

МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од Вардар

МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од Вардар

Околу два и пол часа екипа од Противпожарната бригада на Скопје утрово го вадеше автомобилот што заврши во реката Вардар кај пешачкиот мост кај болницата „Систина“. Утринава околу 08.00 часот од страна на случаен минувач пријавено е дека во река Вардар, поточно во близина на пешачкиот мост кај болница Систина, забележал возило „поло“.На лице место

Возилото што падна во Вардар било на вработен во „Аџибадем Систина“, во него немало луѓе

Возилото што падна во Вардар било на вработен во „Аџибадем Систина“, во него немало луѓе

Возилото што претпладнево беше извадено од реката Вардар е во сопственост на вработен во болницата „Аџибадем Систина". Во него немало патници, а треба да се утврди како завршило во водите на реката Вардар. Возилото што претпладнево беше извадено од реката Вардар е во сопственост на вработен во болницата „Аџибадем Систина". Во него немало патници, а

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Екипи на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР се обидуваат да извлечат автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина. Според првичните информации, во автомобилот немало никој. Спасувачките екипи се обидуваат да постават сајли за извлекување на возилото. Пожарникари кои што учествуваат во

Извлечен автомобил од водите на Вардар, не се знае како паднал во реката

Извлечен автомобил од водите на Вардар, не се знае како паднал во реката

Извлечен е автомобил од водите на Вардар. Станува збор за автомобил марка „Фолксваген поло”. Во извлеченото возило немало никој, но и натаму непознато е како паднало во реката. Во извлекувањето учествуваа МВР и екипа на скопската Противпожарна единица. Тие повеќе од половина час го вадеа возилото. Околу местото има и новинарски екипи, како и граѓани

Извлечен автомобилот од водите на Вардар, не се знае како паднал во реката

Извлечен автомобилот од водите на Вардар, не се знае како паднал во реката

Извлечен е автомобилот од водите на Вардар . Станува збор за автомобил марка „фолцваген поло”. Во извлеченото возило немало никој, но и натаму непознато е како паднало во реката. Во извлекувањето учествуваа МВР и екипа на скопската Противпожарна единица. Тие повеќе од половина час го вадеа возилото. Околу местото има и новинарски екипи, како и граѓани