притисни ентер »

Тренерот кој и донесе злато на Германија заминува од репрезентацијата за изненадувачки клуб
Тренерот кој и донесе злато на Германија заминува од репрезентацијата за изненадувачки клуб

Тренерот кој и донесе злато на Германија заминува од репрезентацијата за изненадувачки клуб

Гордон Херберт, кандаскиот тернер со финско потекло последните три години ги мина на селекторското место во германската кошаркарска репрезентација носејќи и голем успех на оваа европска држава предводејќи ја до златниот медал на последното Светско првенство кое се одржа во Јапонија, Филипини и Индонезија. И покрај големиот успех неговиот ангажман како