притисни ентер »

Прегревањето на iPhone 15 Pro наводно не е поврзано со неговиот A17 Pro чип
Прегревањето на iPhone 15 Pro наводно не е поврзано со неговиот A17 Pro чип

Прегревањето на iPhone 15 Pro наводно не е поврзано со неговиот A17 Pro чип

Еден од актуелните проблеми на новиот смартфон на Apple, прегревањето на iPhone 15 Pro наводно е предизвикан од компромиси во дизајнот и нема никаква врска со неговиот A17 Pro чип Еден од проблемите што ја придружува новата серија телефони на Apple, односно прегревањето на iPhone 15 Pro нема никаква врска со неговиот 3 нанометарски A17 Pro чип, туку

iPhone 15 има проблеми со прегревање: Едни го обвинуваат чипот, други велат дека Apple „штеди“ – еве што вели аналитичарот

iPhone 15 има проблеми со прегревање: Едни го обвинуваат чипот, други велат дека Apple „штеди“ – еве што вели аналитичарот

Откако iPhone 15 беше претставен, корисниците се жалат на проблеми со прегревање. Во својата нова објава, познатиот аналитичар и инсајдер Минг Чи Куо вели дека овие проблеми не се тука поради 3nm А17 чипот, туку поради „компромисот направен во термалниот систем“. Чипот A17 којшто го придвижува iPhone 15 Pro е првиот 3nm процесор којшто го направиле

IPhone 15 Се Прегрева, Никој Не Ја Знае Вистинската причина: Некои го обвинуваат чипот, други велат дека Apple „Штеди“

IPhone 15 Се Прегрева, Никој Не Ја Знае Вистинската причина: Некои го обвинуваат чипот, други велат дека Apple „Штеди“

Откако беше претставен iPhone 15 Pro, корисниците се жалат на проблеми со прегревање. Во својата нова објава, познатиот аналитичар и инсајдер Минг-Чи Куо вели дека овие проблеми не се поради чипот A17 Pro од 3 nm, туку поради „компромисите направени во термичкиот систем“. Чипот A17 Pro што го напојува iPhone 15 Pro е првиот 3nm процесор направен од

ПРОБЛЕМИ СО НОВИОТ iPhone? Станува толку жежок што понекогаш е непријатно да го држите во рака

ПРОБЛЕМИ СО НОВИОТ iPhone? Станува толку жежок што понекогаш е непријатно да го држите во рака

7 Кон крајот на минатата недела започна продажбата на новата генерација на телефони на Apple. Според првите рецензии, станува збор за одлични уреди кои можат да се пофалат со перформанси и напредни можности за фотографирање, што особено се однесува на моделот iPhone 15 Pro Max, кој според веб-страницата DXOMark е вториот најдобар мобилен фотограф во

Зошто Европејците поскапо плаќаат за iPhone од Американците?

Зошто Европејците поскапо плаќаат за iPhone од Американците?

Apple е познат по високите цени, а исклучок не е ниту нивниот последен модел на мобилен. iPhone 15 Pro Max во САД се преодава за 1.199 долари (1.131 евро). Цената на овој уред во Европа е значително повисока. Имено, на веб-страницата на Apple беше објавено дека и во еврозоната чини 1.131 евро, што е 9% повеќе од минатогодишната цена на мобилниот телефон

Вреди ли да се надградите на iPhone 15?

Вреди ли да се надградите на iPhone 15?

Новиот iPhone 15 е речеси тука, и е подобрен во многу аспекти, па од тука и прашањето треба ли да го замените својот стар уред? Во текот на изминатата деценија, докажано е дека iPhone-ите ја задржуваат својата вредност подобро од кој било друг паметен телефон, а тука не зборуваме само за финансискиот аспект туку и за употребливоста. iOS 17 пристигна

Наводно, прегревањето на iPhone 15 Pro нема никаква врска со неговиот чип A17 Pro

Наводно, прегревањето на iPhone 15 Pro нема никаква врска со неговиот чип A17 Pro

Еден од тековните проблеми со телефонот на Apple – прегревањето на iPhone 15 Pro наводно е предизвикано од компромиси во дизајнот и нема никаква врска со неговиот A17 Pro чип Еден од проблемите што ја придружува новата серија на телефони на Apple, односно прегревањето на iPhone 15 Pro нема никаква врска со неговиот 3nm A17 Pro чип, туку е предизвикан

Замената на задниот дел на iPhone 15 Pro е многу поевтина

Замената на задниот дел на iPhone 15 Pro е многу поевтина

Промената на дизајнот на Pro моделите од iPhone 15 серијата ги намалува трошоците за поправка до повеќе од 300 долари (во САД) во споредба со претходната генерација. Ова е можно поради новата структура на рамката која овозможува лесна замена на задното стакло. Замената на стаклото на iPhone 14 Pro чини 499 долари, а на iPhone 14 Pro Max 549 долари

Задното стакло на iPhone 15 Pro Max брзо пукна на тест за издржливост

Задното стакло на iPhone 15 Pro Max брзо пукна на тест за издржливост

1 Пред неколку дена, YouTuber-от JerryRigEverything го објави својот годишен тест за издржливост за iPhone 15 Pro и iPhone 15 Pro Max, кои се опремени со сосема ново титаниумско куќиште од класа 5. Екранот и рамката на уредот останаа неоштетени, само задното стакло не го издржа притисокот. За време на тестот за издржливост, новиот титаниум од класа