притисни ентер »

Стефанова прва на распит за „Рекет“ – во текот на неделата и други обвинители од СЈО, но не и Катица
Стефанова прва на распит за „Рекет“ – во текот на неделата и други обвинители од СЈО, но не и Катица

Стефанова прва на распит за „Рекет“ – во текот на неделата и други обвинители од СЈО, но не и Катица

Новинарски екипи од 8 часот ја чекаа да се појави обвинителката Лиле Стефанова, која требаше да даде исказ во одделението за гонење на организиранан криминал и висока корупција за случајот „Рекет“. При влезот во Апелациониот суд каде се наоѓа ова одделение успеа да им избега на новинарите, но 5 часа подоцна се појави и кратко информираше дека не може

Стефанова пет часа даваше исказ за Рекет

Стефанова пет часа даваше исказ за Рекет

32 Споделувања Share Tweet Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал, изјави дека со надлежниот обвинител споделила се што и е познато за случаите „Империја“ и „Рекет“. – Свесна сум свесна за интересот на јавноста за истрагата за „Рекет“ и за сите допирни точки со истрагата за „Империја“ каде

Стефанова прва на распит за „Рекет“ – во текот на неделата и други обвинители од СЈО, но не и Катица

Стефанова прва на распит за „Рекет“ – во текот на неделата и други обвинители од СЈО, но не и Катица

Новинарски екипи од 8 часот ја чекаа да се појави обвинителката Лиле Стефанова, која требаше да даде исказ во одделението за гонење на организиранан криминал и висока корупција за случајот „Рекет“. При влезот во Апелациониот суд каде се наоѓа ова одделение успеа да им избега на новинарите, но 5 часа подоцна се појави и кратко информираше дека не може

Стефанова пет часа даваше исказ за Рекет

Стефанова пет часа даваше исказ за Рекет

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал, изјави дека со надлежниот обвинител споделила се што и е познато за случаите „Империја“ и „Рекет“. – Свесна сум свесна за интересот на јавноста за истрагата за „Рекет“ и за сите допирни точки со истрагата за „Империја“ каде јас сум предметен јавен

Никој не МЕ демантираше дека КАМЧЕВ и Панделески ПРЕКУ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ обидоа да влијаат на „Империја“, кажа обвинителката Лиле Стефанова По распитот за „Рекет“

Никој не МЕ демантираше дека КАМЧЕВ и Панделески ПРЕКУ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ обидоа да влијаат на „Империја“, кажа обвинителката Лиле Стефанова По распитот за „Рекет“

По пет часа распит од страна на обвинителката за организиран криминал и корупција Ивана Трајчева, обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води предметот „Империја“ го напушти обвинителството. Таа кажа дека сè што имала да сподели со јавноста веќе го направила тоа, и дека ништо повеќе од што веќе го кажа во однос на влијанието врз неа за истрагата

Стефановапет часа даваше исказ за Рекет

Стефановапет часа даваше исказ за Рекет

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал, изјави дека со надлежниот обвинител споделила се што и е познато за случаите „Империја“ и „Рекет“. – Свесна сум свесна за интересот на јавноста за истрагата за „Рекет“ и за сите допирни точки со истрагата за „Империја“ каде јас сум предметен јавен

Лиле Стефанова 5 часа на распит во јавното обвинителство

Лиле Стефанова 5 часа на распит во јавното обвинителство

Она што година ипол јавноста не го знаеше за Империја, обвинителката Лиле Стефанова како сведок го раскажувала пет часа на распит кај колешката Ивана Трајчева. Стефанова на излегување само потврди дека споделила се што знае, без да открие детали. Не одговори на бројните прашања, а го искоментира единствено дека бизнисменот Ванчо Чифлиганец не ја демантирал

Стефанова по распитот : Се што знам споделив со надлежниот обвинител

Стефанова по распитот : Се што знам споделив со надлежниот обвинител

По еден месец  поминат во притвор двајцата осомничени за аферата Рекет, Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец остануваат во  Шутка.  Кривичниот суд им определи нови  30 дена по барање на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Овој случај и натаму ја бранува македонската, но и меѓународната јавност. Денеска пет часа во обвинителството

Стефанова: Во Обвинителството дадов исказ како сведок за случајот „Рекет“

Стефанова: Во Обвинителството дадов исказ како сведок за случајот „Рекет“

Обвинителката на СЈО Лиле Стефанова по 5 часа колку што даваше исказ во Обвинителството за организиран криминал кажа дека „се што знаеле кажала пред обвинителката“. „Сосема сум свесна за огромниот интерес што го има јавноста за истрагата „Рекет“ и сите допирни точки на истрагата „Рекет со истрагата „Империја“ во која јас сум предметен јавен обвинител,

Лиле Стефанова издржа пет часа распит како сведок, Јанева уште не е на агендата

Лиле Стефанова издржа пет часа распит како сведок, Јанева уште не е на агендата

Лиле Стефанова издржа пет часа распит како сведок, Јанева уште не е на агендата Утрово успеа да им избега на новинарите, но по 5 часа се појави од зградата на обвинителство за организиран криминал и корупција каде сведочеше за случајот во кој осомничени се Боки 13 и Милески-Кичеец, а се спомнува и името на Катица Јанева. Лиле Стефанова, кратко и без