притисни ентер »

329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе
329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе

329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.045 тестирања, а регистрирани се 329 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 178, Велес – 27, Куманово – 20, Прилеп – 16, Штип – 13, Струмица – 10, Охрид – 9, Tетово, Пробиштип и Кочани – по 8, Битола – 7, Кочани и Гевгелија

329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе

329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.045 тестирања, а регистрирани се 329 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 178, Велес – 27, Куманово – 20, Прилеп – 16, Штип – 13, Струмица – 10, Охрид – 9, Tетово, Пробиштип и Кочани – по 8, Битола – 7, Кочани и Гевгелија

329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе

329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.045 тестирања, а регистрирани се 329 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 178, Велес – 27, Куманово – 20, Прилеп – 16, Штип – 13, Струмица – 10, Охрид – 9, Tетово, Пробиштип и Кочани – по 8, Битола – 7, Кочани и Гевгелија

Регистрирани 329 нови случаи на Ковид-19: Починале 13 лица

Регистрирани 329 нови случаи на Ковид-19: Починале 13 лица

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува 197.091. Оздравени се 200 пациенти – во изминативе 24 часа пријавени се 13 починати лица. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24

Нови 329 случаи на ковид 19, починале 13 лица

Нови 329 случаи на ковид 19, починале 13 лица

Нови 329 позитивни случаи на КОВИД-19 од 3045 тестирања, 200 оздравени и 13 починати се регистрирани во изминатите 24 часа. Дополнително, има пријавено уште пет починати со дијагноза КОВИД-19 од системот Мој термин во периодот од 20 септември до 2 октомври 2021. Како што соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно

Регистрирани 13 смртни случаи и 329 новозаразени од ковид-19

Регистрирани 13 смртни случаи и 329 новозаразени од ковид-19

Фото: Игор Бансколиев Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 3.045 тестирања, а регистрирани се 329 нови случаи на ковид-19. По градови: Скопје – 178, Велес – 27, Куманово – 20, Прилеп – 16, Штип – 13, Струмица – 10, Охрид – 9, Тетово, Пробиштип и Кочани – по

329 нови позитивни случаи, вкупно 18 починати

329 нови позитивни случаи, вкупно 18 починати

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со Ковид-19 изнесува 197.091 Оздравени се 200 пациенти – во изминативе 24 часа пријавени се 13 починати лица. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

МЗ: Во последните 24 часа регистрирани 329 нови случаи на Ковид-19, 13 лица починаа

МЗ: Во последните 24 часа регистрирани 329 нови случаи на Ковид-19, 13 лица починаа

Во последните 24 часа направени се 3.045 тестирања, а регистрирани се 329 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 178 • Велес – 27 • Куманово – 20 • Прилеп – 16 • Штип – 13 • Струмица – 10 • Охрид – 9 • Tетово, Пробиштип и Кочани – по 8 • Битола – 7 • Кочани и Гевгелија – по 5 • Свети Николе – 3 • Струга, Ресен, Крива Паланка и Демир Хисар – по 2 • Кавадарци,