притисни ентер »

Малку поинаква ревија на долна облека со порака до Victoria’s Secret
Малку поинаква ревија на долна облека со порака до Victoria’s Secret

Малку поинаква ревија на долна облека со порака до Victoria’s Secret

Пред големата годишна ревија на брендот Victoria’s Secret, група девојки се побунија на сметка на совршениот изглед на Ангелите и со ревија наречена „Simply Be Lingerie“ испратија порака дека девојки со секаков изглед треба да прошетаат на ревијата. Претходно, манекенката Бела Хадид беше критикувана поради екстремно слабиот изглед, за кој се смета

„Сите ние сме ангели“ – мaнекенки со облини им одржаа лекција на Victoria’s Secret

„Сите ние сме ангели“ – мaнекенки со облини им одржаа лекција на Victoria’s Secret

За моделите чии димензии на телото ја надминуваат големината 36, светски познатиот бренд сѐ уште нема пронајдено место во своето модно шоу. Проблемот со години ги вознемирува мноштво плус-сајз манекенки, кои се борат за еднаквост и претставување на убавината на различностите. Една од нив е и мошне популарната Робин Лавли, која се одлучи да направи

"Сите ние сме ангели": Плус сајз манекенките го посрамотиле брендот Викторија Сикрет

"Сите ние сме ангели": Плус сајз манекенките го посрамотиле брендот Викторија Сикрет

Кога ќе помислите на спектакуларната ревија на Викторија Сикрет, веднаш помислувате на високи и слаби манекенки без грам маснотија на нив. За манекенките чиј телесен опсег ја надминува големината 36, овој светски популарен бренд сè уште не го пронајде местото на својата писта. Тој проблем веќе со години ги вознемирува многу плус сајз манекенки кои

“Сите ние сме ангели”: Жените што носат големина 38. го посрамотиле брендот „Викторија Сикрет“

“Сите ние сме ангели”: Жените што носат големина 38. го посрамотиле брендот „Викторија Сикрет“

Но, иако опозициската страна во едно е во право, факт е и дека за плус сајз манекенки се сметаат и оние девојки кои го носат бројот 38., што ќе се согласите со нас, никако не претставува нездраво тело и прекумерна тежина. Кога ќе помислите на спектакуларната ревија на „Викторија Сикрет“, веднаш помислувате на високи и слаби манекенки без грам маснотија

Музички имиња кои ќе настапатна модната ревијата на Victoria’s Secret

Музички имиња кои ќе настапатна модната ревијата на Victoria’s Secret

Овогодинешната голема спектакуларна модна ревија на Victoria’s Secret ќе се одржи на 9-ти ноември, а беше откриено и кои музички ѕвезди ќе настапат на овој спектакуларен настан. Заедно со ангелите на Victoria’s Secret оваа година ќе настапат Bebe Rexha, Halsey, Rita Ora, Kelsea Ballerini, The Chainsmokers, The Struts i Shawn Mendes кои ќе пеат. Ангелите