притисни ентер »

Мајкл Даглас доби ѕвезда на Булверот на славните
Мајкл Даглас доби ѕвезда на Булверот на славните

Мајкл Даглас доби ѕвезда на Булверот на славните

Мајкл Даглас доби ѕвезда на холивудскиот Булвер на славните, веднаш покрај онаа на неговиот татко Кирк Даглас кој неодамна наполни 101 година. Мајкл Даглас со добивањето на ѕвездата прослави и 50 години во шоубизнисот. Даглас (74) е познат по улогата во филмот „Волстрит“ за која доби Оскар. На церемонијата присуствуваше неговиот татко Кирк, сопругата

Мајкл Даглас доби ѕвезда на холивудскиот Булвер на славните

Мајкл Даглас доби ѕвезда на холивудскиот Булвер на славните

Мајкл Даглас доби ѕвезда на холивудскиот Булвер на славните, веднаш покрај онаа на неговиот татко Кирк Даглас кој неодамна наполни 101 година. Мајкл Даглас со добивањето на ѕвездата прослави и 50 години во шоубизнисот. Даглас (74) е познат по улогата во филмот „Волстрит“ за која доби Оскар. На церемонијата присуствуваше неговиот татко Кирк, сопругата

Мајкл Даглас со сопругата, синот и 101-годишниот татко Кирк на примањето на ѕвезда во Холивуд

Мајкл Даглас со сопругата, синот и 101-годишниот татко Кирк на примањето на ѕвезда во Холивуд

По речиси 50 години работење во филмската индустрија, Мајкл Даглас доби своја ѕвезда на холивудската Патека на славните. На свечениот настан, 74-годишниот актер беше придружуван од младоликата сопруга Кетрин Зета-Џонс, синот Камерон, 101-годишниот татко Кирк Даглас и пријатели. „Ова е огромна чест. Сакам да уживам во ова со мојата сопруга и синот“

Мајкл Даглас со ѕвезда на Булеварот на славните

Мајкл Даглас со ѕвезда на Булеварот на славните

Мајкл Даглас доби ѕвезда на Холивудската патека на славните. Роднините и пријателите се собраа околу него за да го споделат среќниот момент за американскиот актер кој веќе 50 години игра во киното. Ѕвездата на уметникот е 2648. пак, поставена во знакот на ѕвездите. Таа е близу до онаа на неговиот 101-годишен татко, Кирк Даглас, кој беше во поддршка

Глумецот конечно почестен со ѕвезда на патеката на славните

Глумецот конечно почестен со ѕвезда на патеката на славните

Глумецот Мајкл Даглас е почестен со ѕвезда на Холивудската патека на славните, а овој свечен животен момент го сподели со семејството. Овој славен американски глумец во вторникот за време на свеченото доделување на наградата после речиси пет децении работа во Холивуд на присутните им се обрати со искрен говор. На Даглас му се придружиле најблиските

Оваа жена не старее: Популарната актерка во петтата деценија изгледа барем половина помлада

Оваа жена не старее: Популарната актерка во петтата деценија изгледа барем половина помлада

Холивудската актерка може да им одржи лекција на многу помлади девојки. Познатата актерка Кетрин Зита Џонс му рече „не“ на стареењето! Убавата Кетрин се грижи за нејзиниот изглед, а најновите фотографии докажуваат дека таа навистина изгледа совршено. Таа е во брак со актерот Мајкл Даглас, кој добро се грижи за својата сопруга, затоа што е 25 години

После пет децении работа во Холивуд, глумецот конечно почестен со ѕвезда на патеката на славните

После пет децении работа во Холивуд, глумецот конечно почестен со ѕвезда на патеката на славните

Глумецот Мајкл Даглас е почестен со ѕвезда на Холивудската патека на славните, а овој свечен животен момент го сподели со семејството. Овој славен американски глумец во вторникот за време на свеченото доделување на наградата после речиси пет децении работа во Холивуд на присутните им се обрати со искрен говор. На Даглас му се придружиле најблиските

„Зошто им требаше толку време?“- Мајкл Даглас доби ѕвезда Во Холивуд по 50 години кариера

„Зошто им требаше толку време?“- Мајкл Даглас доби ѕвезда Во Холивуд по 50 години кариера

Во друштво на најблиското семејство и холивудски ѕвезди, Мајкл Даглас конечно ја доби својата ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд. Седумдесет и четиригодишната филмска легенда, која ја доби ѕвездата по половина век кариера зад себе, на отворањето дојде со татко му, 101-годишниот Кирк Даглас, сопругата и актерка Кетрин Зета-Џонс, нивниот син Камерон,

Мајкл Даглас доби ѕвезда на холивудската Патеката на славните

Мајкл Даглас доби ѕвезда на холивудската Патеката на славните

Американскиот актер Мајкл Даглас за своите 50 години на холивудската сцена, доби своја ѕвезда на Патеката на славните, и тоа до онаа на неговиот легендарен татко Кирк. Даглас (74) е најпознат по улогата во филмот „Волстрит“ (1987), за која доби и „Оскар“, а играше и во околу 60 други филмови. На свеченоста тој се појави во придружба на неговиот 101-годишен

Мајкл Даглас доби ѕвезда во Холивуд

Мајкл Даглас доби ѕвезда во Холивуд

По речиси 50 години работење во филмската индустрија, Мајкл Даглас доби своја ѕвезда на холивудската Патека на славните. На свечениот настан, 74-годишниот актер беше придружуван од сопругата Кетрин Зета-Џонс, синот Камерон, 101-годишниот татко Кирк Даглас и пријатели. Мајкл Даглас доби ѕвезда во Холивуд