притисни ентер »

Полицајка нападната во Скопје
Полицајка нападната во Скопје

Полицајка нападната во Скопје

Полицајка е нападната во Скопје додека си ја вршела работата. Вчера во 13:35 часот на улицата ‘„Бранислав Нушиќ’, 45-годишниот Ф.П. агресивно се однесувал и ја навредувал полицајката. Ќе биде поднесена пријава кон лицето Ф.П. по член 4 и член 13 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир. Ова не е прв ваков случај во земјава. Напади на полицајци

Нападната полицајка во Скопје

Нападната полицајка во Скопје

Нападната полицајка додека си ја вршела работата. Имено, вчера во 13:35 часот на улицата ‘’Бранислав Нушиќ’’ во Скопје 45-годишниот Ф.П. агресивно се однесувал и ја навредувал полицајката која си ги вршела службените дејствија. Од полицијата соопштуваат дека ќе биде поднесена соодветна пријава кон лицето Ф.П. по член 4 и член 13 од Законот за прекршоци

Скопјанец агресивно нападнал полицајка

Скопјанец агресивно нападнал полицајка

Нападната полицајка додека си ја вршела работата. Имено, вчера во 13:35 часот на улицата ‘’Бранислав Нушиќ’’ во Скопје 45-годишниот Ф.П. агресивно се однесувал и ја навредувал полицајката која си ги вршела службените дејствија. Од полицијата соопштуваат дека ќе биде поднесена соодветна пријава кон лицето Ф.П. по член 4 и член 13 од Законот за прекршоци

Нападната полицајка во Скопје

Нападната полицајка во Скопје

Вчера во 13:35 часот на ул.„Бранислав Нушиќ“ во Скопје, 45-годишниот Ф.П. од Скопје го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и навредување на полициска службеничка која вршела службени дејствија, информира МВР. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 4 и член 13 став 2 од Законот за

Навредувал полицајка, сега ќе одговара

Навредувал полицајка, сега ќе одговара

На 13.02.2020 во 13.35 часот на ул.„Бранислав Нушиќ“ во Скопје, Ф.П.(45) од Скопје го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и навредување на полициска службеничка која вршела службени дејствија. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 4 и член 13 став 2 од Законот за прекршоците против