притисни ентер »

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци
Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

Поранешниот тениски ас Џон Мекинро смета дека Енди Мареј може да го повтори успехот на Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ и повторно да се најде на врвот на светскиот тенис. По речиси една година надвор од терените поради повреда на бутот и операцијата што следуваше, Мареј се врати на терените во јуни годинава, но по делумните успешни настапи

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

Поранешниот тениски ас Џон Мекинро смета дека Енди Мареј може да го повтори успехот на Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ и повторно да се најде на врвот на светскиот тенис. По речиси една година надвор од терените поради повреда на бутот и операцијата што следуваше, Мареј се врати на терените во јуни годинава, но по делумните успешни настапи

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

Поранешниот тениски ас Џон Мекинро смета дека Енди Мареј може да го повтори успехот на Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ и повторно да се најде на врвот на светскиот тенис. По речиси една година надвор од терените поради повреда на бутот и операцијата што следуваше, Мареј се врати на терените во јуни годинава, но по делумните успешни настапи

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

Поранешниот тениски ас Џон Мекинро смета дека Енди Мареј може да го повтори успехот на Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ и повторно да се најде на врвот на светскиот тенис. Њујорк, 6 декември 2018 (МИА) – Поранешниот тениски ас Џон Мекинро смета дека Енди Мареј може да го повтори успехот на Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ и повторно

„Кога можеа Ноле, Рафа и Надал да се вратат, може и Енди“

„Кога можеа Ноле, Рафа и Надал да се вратат, може и Енди“

Легендарниот американски тенисер Џон МекЕнро смета дека Енди Мареј повторно ќе се врати на самиот врв на светскиот тенис но под услов да биде физички потполно спремен во наредниот период. Потсетуваме, Мареј имаше проблеми со повреда на колкот поради која на теренот не беше повеќе од една година. Се врати ова лето но неговите игри не ветуваа многу до