притисни ентер »

Кремаст ванила колач
Кремаст ванила колач

Кремаст ванила колач

Подготовка 1. Во длабок сад ја ставаме слатката павлака (добро изладена претходно), млекото, 3-те ванила пудинг и ванилите. Миксираме до згуснување, околу 5 минути. 2. Во плехот редиме бисквити, кои ги потопуваме кратко во млако млеко (3 реда по 6 бисквити). Врз нив ставаме пола од кремот. 3. Потоа пак ставаме уште еден ред бисквити (натопени во млако