притисни ентер »

Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату
Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату

Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату

Додека се подготвуваше за полуфиналето на Ролан Гарос против својот вечен ривал Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ најде време преку Инстаграм да му честита на својот сонародник Никола Јокиќ за освојувањето на МВП наградата во НБА лигата за оваа сезона. „Честитки до Џокерот, мојот пријател Никола Јокиќ. Капа долу, заслужена МВП награда. Те сакам, брату“,

Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату

Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату

Додека се подготвуваше за полуфиналето на Ролан Гарос против својот вечен ривал Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ најде време преку Инстаграм да му честита на својот сонародник Никола Јокиќ за освојувањето на МВП наградата во НБА лигата за оваа сезона. „Честитки до Џокерот, мојот пријател Никола Јокиќ. Капа долу, заслужена МВП награда. Те сакам, брату“,

Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату

Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату

Додека се подготвуваше за полуфиналето на Ролан Гарос против својот вечен ривал Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ најде време преку Инстаграм да му честита на својот сонародник Никола Јокиќ за освојувањето на МВП наградата во НБА лигата за оваа сезона. „Честитки до Џокерот, мојот пријател Никола Јокиќ. Капа долу, заслужена МВП награда. Те сакам, брату“,

Ѓоковиќ во дрес на Никола Јокиќ му ја честиташе МВП наградата

Ѓоковиќ во дрес на Никола Јокиќ му ја честиташе МВП наградата

Најдобриот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ одлучи на тренингот пред полуфиналето на „Ролан Гарос“ со Рафаел Надал да облече дрес на Никола Јокиќ, кој беше прогласен за најкорисен играч во регуларниот дел на НБА лигата сезонава. Ѓоковиќ ја искористи приликата да му честита на Јокиќ за МВП наградата преку видео објавено на социјалните мрежи. –

Ѓоковиќ: „Џокерот“ е МВП, честитки за заслужената награда брате

Ѓоковиќ: „Џокерот“ е МВП, честитки за заслужената награда брате

„Џокерот“ е МВП. Честитки Никола, те сакам брате. Со среќа во плеј-офот, напиша Новак Ѓоковиќ на социјалната мрежа „Твитер“. Српскиот репрезентативен центар Никола Јокиќ, во средата и официјално беше избран за МВП во НБА лигата за сезоната 2020/2021. И повеќе од заслужено, екс-кошаркаркот на Мега го понесе ова индивидуално признание, а од средата до

Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату

Ѓоковиќ му честиташе на Јокиќ за МВП наградата: Те сакам, брату

Додека се подготвуваше за полуфиналето на Ролан Гарос против својот вечен ривал Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ најде време преку Инстаграм да му честита на својот сонародник Никола Јокиќ за освојувањето на МВП наградата во НБА лигата за оваа сезона. „Честитки до Џокерот, мојот пријател Никола Јокиќ. Капа долу, заслужена МВП награда. Те сакам, брату“,

Ѓоковиќ во дрес на Јокиќ му ја честиташе МВП наградата на својот сонародник

Ѓоковиќ во дрес на Јокиќ му ја честиташе МВП наградата на својот сонародник

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ се подготвува за полуфиналето со Рафаел Надал на Ролан Гарос, ама тоа воопшто не му пречеше да испрати порака, честитка до неговиот сонародник Никола Јокиќ кој беше прогласен за МВП на сезоната во НБА лигата. Никола блескаше во регуларниот дел и заслужено дојде до наградата за најкорисен играч во натпреварувачката

Ѓоковиќ тренираше во дрес од Јокиќ 🎥

Ѓоковиќ тренираше во дрес од Јокиќ 🎥

Најдобриот тенисер на АТП листата Новак Ѓоковиќ на тренингот пред полуфиналето на „Ролан Гарос“ против Рафаел Надал облече дрес од Никола Јокиќ кој неодамна беше прогласен за МВП во НБА лигата. Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции Ѓоковиќ оваа прилика

Ѓоковиќ се подготвува за мечот со Надал во дрес на Јокиќ

Ѓоковиќ се подготвува за мечот со Надал во дрес на Јокиќ

Новак Ѓоковиќ се подготвува за полуфиналето на Ролан Гарос каде што ќе игра против Рафаел надал, а на тренинг Србинот се појави во дрес на Никола Јокиќ. Јокиќ пред неколку дена ја доби наградата за МВП во НБА-лигата, па Ѓоковиќ реши да му честита преку социјалните мрежи. „Те сакам брат! Поздрав за тебе од Париз. Ти посакувам среќа во плејофот. Најдобар

Ѓоковиќ во дрес на Јокиќ му ја честиташе МВП наградата на својот сонародник

Ѓоковиќ во дрес на Јокиќ му ја честиташе МВП наградата на својот сонародник

Ѓоковиќ во дрес на Јокиќ му ја честиташе МВП наградата на својот сонародник (ВИДЕО) Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ се подготвува за полуфиналето со Рафаел Надал на Ролан Гарос, ама тоа воопшто не му пречеше да испрати порака, честитка до неговиот сонародник Никола Јокиќ кој беше прогласен за МВП на сезоната во НБА лигата. Никола блескаше во регуларниот