притисни ентер »

За прекрасен сјај и убава фризура, ставете шеќер во шампонот – советуваат дерматолозите, а еве зошто
За прекрасен сјај и убава фризура, ставете шеќер во шампонот – советуваат дерматолозите, а еве зошто

За прекрасен сјај и убава фризура, ставете шеќер во шампонот – советуваат дерматолозите, а еве зошто

Експертите ни откриваат супер трик: Во шампонот додадете малку шеќер! Необичниот совет доаѓа од дерматолог, а наводно гарантира прекрасен сјај и убава фризура, бидејќи шеќерот делува како ексфолијант, односно прави нежен пилинг на скалпот. Повеќето од нас знаеме дека шеќерот е лош за нашиот организам и неговиот внес треба да се ограничи на минимални