притисни ентер »

Џамбаски: Изјавата на Пендаровски е „скандалозна и антибугарска“
Џамбаски: Изјавата на Пендаровски е „скандалозна и антибугарска“

Џамбаски: Изјавата на Пендаровски е „скандалозна и антибугарска“

Изјавата на претседателот Стево Пендаровски за бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски е „скандалозна и антибугарска“ и побара итна реакција од бугарското МНР. Нашето Министерство за надворешни работи мора да реагира итно и да побара извинување од Пендаровски. Уште еднаш лажеше дека властите во Софија се вклучени во депортацијата на Евреите од територијата

Џамбаски: Изјавата на Пендаровски е „скандалозна и антибугарска“

Џамбаски: Изјавата на Пендаровски е „скандалозна и антибугарска“

Изјавата на претседателот Стево Пендаровски за бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски е „скандалозна и антибугарска“ и побара итна реакција од бугарското МНР. Нашето Министерство за надворешни работи мора да реагира итно и да побара извинување од Пендаровски. Уште еднаш лажеше дека властите во Софија се вклучени во депортацијата на Евреите од територијата

Џамбаски бара бугарското МНР да реагира по изјавата на Пендаровски

Џамбаски бара бугарското МНР да реагира по изјавата на Пендаровски

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски го обвинува македонскиот претседател Стево Пендаровски дека покажал „скандалозна антибугарска дрскост“ и го повика бугарското МНР да одговори и да побара итно извинување од Пендаровски. „Пендаровски уште еднаш излажа дека властите во Софија имаат врска со депортацијата на Евреите од териториите на денешна Македонија

СКАНДАЛНА АНТИБУГАРСКА ДРСКОСТ Џамбаски бара бугарското МНР да реагира по изјавата на Пендаровски

СКАНДАЛНА АНТИБУГАРСКА ДРСКОСТ Џамбаски бара бугарското МНР да реагира по изјавата на Пендаровски

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски го обвинува македонскиот претседател Стево Пендаровски дека покажал „скандалозна антибугарска дрскост“ и го повика бугарското МНР да одговори и да побара итно извинување од Пендаровски. „Пендаровски уште еднаш излажа дека властите во Софија имаат врска со депортацијата на Евреите од териториите на денешна Македонија

Пендаровски “ги погоди” Бугарите: Се јави и Џамбаски, бара реакција од бугарското МНР

Пендаровски “ги погоди” Бугарите: Се јави и Џамбаски, бара реакција од бугарското МНР

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски на официјалниот Фејсбук профил реагира дека денешната изјава на претседателот Стево Пендаровски е „скандалозна и антибугарска“. Додаде дека „лагите на Пендаровски“ се тешка навреда за бугарскиот народ и оти имаат за цел понижување и негирање на историската улога и заслуга на бугарскиот цар, црквата, политичарие

ЕВРОПРАТЕНИКОТ ЏАМБАСКИ: Пендаровски дрско лаже дека Бугарија има врска со депортацијата на Евреите од Македонија

ЕВРОПРАТЕНИКОТ ЏАМБАСКИ: Пендаровски дрско лаже дека Бугарија има врска со депортацијата на Евреите од Македонија

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски бара извинување од претседател Стево Пендаровски за „скандалозната антибугарска дрскост“ и го повика бугарското МНР да одговори и да побара итно извинување од Пендаровски. - Пендаровски уште еднаш излажа дека властите во Софија имаат врска со депортацијата на Евреите од териториите на денешна РС Македонија. Докажан

Бугаринот Стојанов му се закани на Пендаровски: Наскоро ќе одговараш за твојот неонацизам!

Бугаринот Стојанов му се закани на Пендаровски: Наскоро ќе одговараш за твојот неонацизам!

Виктор Стојанов, докажаниот македономрзец и шовинист, воедно и претседател на бугарска фондација која редовно мешетари низ Македонија, денеска практично му се закани на Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски. – Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, ја ослободи нацистичка Германија за смртта на 11.000 Евреи, префрлајќи ја

Џамбаски бара реакција на бугарското МНР: Пендаровски да се извини!

Џамбаски бара реакција на бугарското МНР: Пендаровски да се извини!

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски го обвинува македонскиот претседател Стево Пендаровски дека покажал „скандалозна антибугарска дрскост“ и го повика бугарското МНР да одговори и да побара итно извинување од Пендаровски. Пендаровски: Да не заборавиме со чиј потпис македонските Евреи беа испратени во Треблинка „Пендаровски уште еднаш излажа дека