притисни ентер »

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП
Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

Ирска во моментов не може да гарантира гледачи на натпреварите на ЕП во фудбал ова лето. Денеска со допис до УЕФА, Ирците ја информираа Европската конфедерација за својот став. „Фудбалскиот сојуз на Ирска, по препорака и насока на владата, денес ја извести УЕФА дека поради пандемијата, во моментов не сме во состојба да обезбеди гаранции за минимален

Македонската фудбалска репрезентација и во Амстердам на ЕП ќе игра пред публика

Македонската фудбалска репрезентација и во Амстердам на ЕП ќе игра пред публика

Властите во Амстердам, еден од двата градови заедно со Букурешт каде македонската фудбалската репрезентација ќе ги игра своите натпревари на претстојното Европско првенство (ЕП), се одлучни во намерата да дозволат гледачи на Арената „Јохан Кројф“. Организаторите во Амстердам најавија дека ќе дозволат влез на најмалку 12.000 гледачи на стадионот со

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Како што и официјално објавија Холанѓаните, Македонија на 21 јуни, во третиот меч од групата на ЕУРО во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи. Познато е дека тогаш ривал ќе биде домашната селекција на Холандија, претходно играме ќе играме со Австрија и Украина во Букурешт. Тие 12.000 гледачи прават 25% од капацитетот “Јохан Кројф Арената“ во Амастердам,

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

Ирска во моментов не може да гарантира гледачи на натпреварите на ЕП во фудбал ова лето. Денеска со допис до УЕФА, Ирците ја информираа Европската конфедерација за својот став. „Фудбалскиот сојуз на Ирска, по препорака и насока на владата, денес ја извести УЕФА дека поради пандемијата, во моментов не сме во состојба да обезбеди гаранции за минимален

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Како што и официјално објавија Холанѓаните, Македонија на 21 јуни, во третиот меч од групата на ЕУРО во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи. Познато е дека тогаш ривал ќе биде домашната селекција на Холандија, претходно играме ќе играме со Австрија и Украина во Букурешт. Тие 12.000 гледачи прават 25% од капацитетот “Јохан Кројф Арената“ во Амастердам,

Македонија на ЕП во Холандија ќе игра пред 12.000 гледачи

Македонија на ЕП во Холандија ќе игра пред 12.000 гледачи

Европското првенство и во Холандија ќе се игра пред гледачи, планирано е на „Јохан Кројф Арената“ да има 12.000 гледачи кога ќе игра Македонија против домашната селекција. Европското првенство и во Холандија ќе се игра пред гледачи, планирано е на „Јохан Кројф Арената“ да има 12.000 гледачи кога ќе игра Македонија против домашната селекција. Слично

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Официјално: Македонија во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи!

Како што и официјално објавија Холанѓаните, Македонија на 21 јуни, во третиот меч од групата на ЕУРО во Амстердам ќе игра пред 12.000 гледачи. Познато е дека тогаш ривал ќе биде домашната селекција на Холандија, претходно играме ќе играме со Австрија и Украина во Букурешт. Тие 12.000 гледачи прават 25% од капацитетот “Јохан Кројф Арената“ во Амастердам,

Македонија ќе игра со публика и на дуелот со Холандија во Амстердам

Македонија ќе игра со публика и на дуелот со Холандија во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација ќе дебитира на Европското првенство со дуелот против Австрија, а на истиот сепак ќе има одреден број гледачи. Организаторите на дуелите кои ќе се играат во романската престолнина Букурешт вчера потврдија дека ќе дозволат присуство на помал број гледачи, а истата информација денеска стигна и од Амстердам. УЕФА им

Македонија ќе дебитира на ЕП пред 12.000 гледачи

Македонија ќе дебитира на ЕП пред 12.000 гледачи

Европското првенство во фудбал наближува, а со тоа и еуфоријата во Македонија, бидејки за прв пат ќе играме на еден голем турнир. Како што велат последните информации, во Амстердам, каде што Македонија треба да игра меч од групата против Холандија, на арената „Јохан Кројф“, веројатно ќе има публика. Се верува дека 12.000 гледачи ќе бидат присутни на

Со публика на ЕП: Шпанија и Италија дадоа зелено светло – фанови ќе има на „Сан Мамеш“ и на „Олимпико“

Со публика на ЕП: Шпанија и Италија дадоа зелено светло – фанови ќе има на „Сан Мамеш“ и на „Олимпико“

Европската фудбалска федерација (УЕФА) со сите сили се обидува да ја врати публиката на трибините на натпреварите од Европското првенство, а досега им оди многу добро. Шпанската влада дозволи на стадионот „Сан Мамеш“ да се играат натпреварите од Европското првенство со присуство на 25% од капацитетот на стадионот, така што околу 13. 000 навивачи ќе