притисни ентер »

Пелистер со една промена во тимот ќе бара изненадување во Лисабон
Пелистер со една промена во тимот ќе бара изненадување во Лисабон

Пелистер со една промена во тимот ќе бара изненадување во Лисабон

Еурофарм Пелистер има шанса вечерва да покаже дали неговата форма е толку созреана, да може да конкурира за највисоката позиција во групата Д од Европската лига на ЕХФ. Од 20.45 гостува на теренот на Спортинг, актуелниот лидер, кој досега покажа слабост и запиша еден пораз во четирите кола. Исто како и македонскиот вицепрвак и португалскиот покажа

Е.Пелистер со изменет состав вечерва против Спортинг

Е.Пелистер со изменет состав вечерва против Спортинг

Екипата на Е. Пелисѕер вечерва од 20:45 часот гостува на тимот на Спортинг. Ова ќе биде нов обид за Битолчани да освојат бодови на меѓународна сцена, а во тоа ќе тргат со малку изменет состав од претходните мечеви. Во тимот се враќа левото крило Бојан Маџовски, а во составот не е левиот бек Дејан Кукуловски кој беше дел од двобојот со унгарскиот тим

Е.Пелистер со изменет состав вечерва против Спортинг

Е.Пелистер со изменет состав вечерва против Спортинг

Екипата на Е. Пелисѕер вечерва од 20:45 часот гостува на тимот на Спортинг. Ова ќе биде нов обид за Битолчани да освојат бодови на меѓународна сцена, а во тоа ќе тргат со малку изменет состав од претходните мечеви. Во тимот се враќа левото крило Бојан Маџовски, а во составот не е левиот бек Дејан Кукуловски кој беше дел од двобојот со унгарскиот тим

Една промена во составот: Познат тимот со кој Бабиќ ќе оди по бодови во Португалија

Една промена во составот: Познат тимот со кој Бабиќ ќе оди по бодови во Португалија

Еурофарм Пелистер оди во Португалија по нови бодови во Лигата на Европа. Во споредба од претходниот меч кога ја прегазија Татабања, тренерот Жељко Бабиќ направи една промена во својот ростер. Во тимот се враќа левото крило Бојан Маџовски, а во составот не е левиот бек Дејан Кукуловски кој беше дел од двобојот со унгарскиот тим. Во Битола останаа и

Е.Пелистер со изменет состав вечерва против Спортинг

Е.Пелистер со изменет состав вечерва против Спортинг

Екипата на Е. Пелисѕер вечерва од 20:45 часот гостува на тимот на Спортинг. Ова ќе биде нов обид за Битолчани да освојат бодови на меѓународна сцена, а во тоа ќе тргат со малку изменет состав од претходните мечеви. Во тимот се враќа левото крило Бојан Маџовски, а во составот не е левиот бек Дејан Кукуловски кој беше дел од двобојот со унгарскиот тим