притисни ентер »

Барса подобра во репризата од ланското финале, сигурен настап на Магдебург
Барса подобра во репризата од ланското финале, сигурен настап на Магдебург

Барса подобра во репризата од ланското финале, сигурен настап на Магдебург

Барселона го надигра Киелце на домашен терен (32-28) во реприза од ланското финале во Лигата на шампионите. Каталонскиот тим направи висока разлика во првиот дел и потоа се одбрани од нападите на полскиот шампион. Гостите се држеа добро до резултат 10-10. Тогаш Барса влезе во серија и стигна до солидна позитива по првото полувреме (18-13). Следуваше